Łukasz Szewczyk11.04.2022 (14:19)brak komentarzy

Filmowa Wielkanoc z Polsatem. Kolejny Dzień Disneya

• Dzień Disneya w Polsacie po raz czwarty
• Wielkanocny Poniedziałek (18 kwietnia) Polsat wyemituje filmy, które łączy uniwersalne przesłanie, że siłą woli i przy wsparciu przyjaciół można przezwyciężyć najpotężniejsze trudności.
Dzień Disneya w Polsacie
Tegoroczny "Dzień Disneya" w Polsacie rozpocznie "Toy Story 3" (godz. 6:55) - świetna animacja studia Disney i Pixar, szalenie emocjonująca rozrywka dla całej rodziny. Film ten otrzymał dwa Oscary - w kategoriach: Najlepszy długometrażowy film animowany (Lee Unkrich) i Najlepsza piosenka ("We Belong Together", w wykonaniu Randy'ego Newmana). Podziwiamy bohaterów tej opowieści, bo działają zgodnie z dewizą "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Czy trzecia, pełna przygód podróż Szeryfa i jego drużyny zakończy się powodzeniem?

Następnie "Auta 3" (godz. 9:20) to przebojowa animacja produkcji Disneya i Pixara. Trzecia część kinowego hitu dla najmłodszych, opowiadająca o niezwykłych przygodach samochodu wyścigowego i jego dzielnej ekipy. Legenda sportu motorowego, Zygzak McQueen, zostaje zepchnięty na boczny tor przez ultraszybkie auta nowej generacji. Czy z pomocą starych i nowych przyjaciół zdoła powrócić do gry?

"Zaplątani" (godz. 11:30) to zarazem animacja i musical, szalona eskapada z przygodami i... włosami, mnóstwem magicznych włosów. Ta pełna ciepła i humoru nowa wersja baśniowej opowieści prezentuje jedną z najpopularniejszych Księżniczek Disneya. Roszpunka jest odważna i niezależna i stanowi wzór do naśladowania. Ale jej historia nie byłaby kompletna bez zaradnego, sprytnego i przystojnego łotrzyka, Flynna oraz... jego konia, którzy stają się dla rezolutnej Roszpunki przepustką do wolności.
Z kolei "Skarb narodów" (godz. 13:40) to wielki fabularny przebój kinowy z laureatem Oscara®, Nicolasem Cagem w roli Benjamina "Bena" Franklina Gatesa. Główny bohater tego widowiska przygodowego wyrusza na poszukiwania bezcennego, narodowego skarbu Ameryki, kierując się zaszyfrowanymi wskazówkami. W tej porywającej przygodzie gwiazdorowi partneruje Diane Kruger jako piękna archiwistka, doktor Abigail Chase. Jeśli coś się dzieje nie tak, ludzie zdolni do podjęcia działań muszą je podjąć!

Następnie "Vaiana: Skarb oceanu" (godz. 16:25) to popularna animowana opowieść o przygodach walecznej polinezyjskiej księżniczki, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im spotkań z ogromnymi potworami i innych niebezpiecznych wyzwań. Nigdy nie należy poddawać się, nawet w największych opałach!

Wieczornym hitem będzie "Król Lew" (godz. 20:00) z 2019 roku to nominowana do Oscara, animacja przygodowa produkcji Walt Disney Pictures. Jeden z najpopularniejszych filmów animowanych w historii kina. Główny bohater, lwiątko o imieniu Simba, pozostając wierny naukom swojego ojca, Mufasy, bierze sobie do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą dwójki nowopoznanych przyjaciół zamierza odzyskać należne dziedzictwo. Wcześniej musi jednak odszukać swoją drogę ku dorosłości. Simba staje do walki z uzurpatorem z poczucia obowiązku a zyskuje poczucie własnej wartości.