Łukasz Szewczyk15.04.2022 (10:33)20 komentarzy

Rusza FlixClassic. Nowa platforma VOD z klasykami filmowymi z całego świata

• FlixClassic to serwis VOD dla miłośników kina, którzy chcą poznać lub odkryć na nowo klasykę kinematografii z całego świata
• W ofercie filmy starannie dobrane przez Miłosza Stelmacha, kuratora programowego platformy.
FlixClassic
Na FlixClassic znajduje się obecnie blisko 300 filmów − od wielkich klasyków do kina kultowego i klasy B. Wielbiciele kinematografii mogą wybierać spośród evergreenów, zapomnianych hitów kinowych czy perełek światowego kina. Wśród nich odkryją również propozycje niedostępne w innych polskich serwisach m.in.: "Wielkie nadzieje", "Góra boga kanibali", "Ucieczka na Atenę", "Obywatel John Doe" czy "Franciszek". Docelowo w ofercie znajdą się kolejne tytuły z kanonu kina czeskiego, a także węgierskiego, szwedzkiego, niemieckiego, indyjskiego i wielu innych. Twórcy zapowiadają cotygodniowe premiery nowych tytułów.
Repertuar został starannie wyselekcjonowany przez Miłosza Stelmacha, kuratora programowego platformy, filmoznawcę, krytyka filmowego oraz redaktora naczelnego czasopisma o tematyce filmowej "Ekrany".

Dla tych, który nie chcą szukać filmów na własną rękę, kurator platformy przygotował cztery ścieżki, prezentujące klasykę kinematografii w różnych odsłonach:
• żelazny kanon − nieśmiertelne klasyki i kamienie milowe sztuki filmowej, prawdziwy przyspieszony kurs historii kina, obejmujący takie filmy jak: "Metropolis", "Lecą żurawie" czy też "Gorączka złota"
• zapomniane perełki − nieoczywiste tytuły, funkcjonujące obok słynnych klasyków, które zainteresują najbardziej wymagających widzów, np.: "Młody Sherlock Holmes", "Złotoręki", "Ballada o żołnierzu"
• swobodna jazda - zaskakujące połączenie kultowych filmów gatunkowych i najbardziej nietuzinkowych dzieł kina autorskiego, a wśród nich m.in.: "Kret", "Karnawał dusz", "Dzika planeta"
• gaz do dechy − dziwne, przestrzelone i czasem tandetne, choć klimatyczne rewiry filmowego świata, często tak złe, że aż dobre, np.: "Plan 9 z kosmosu", "Zombie 2", "Galaktyka terroru".

Wszystkie produkcje dostępne są w jakości HD w oryginalnych wersjach językowych oraz z polskim lektorem lub napisami.

Jaka cena?
Dla miłośników kina przygotowano dwa plany subskrypcyjne: miesięczny w cenie 12,99 zł oraz roczny w cenie 129,90 zł. FlixClassic działa w modelu sVOD, co oznacza, że widz, kupując jeden z dwóch proponowanych pakietów, otrzymuje dostęp do całego repertuaru filmowego.

Wygodne korzystanie z platformy zapewnia dostęp przez przeglądarkę oraz aplikacje iOS, Android, a wkrótce także Smart TV (trwa certyfikacja). Platforma FlixClassic umożliwia oglądanie filmów na 2 urządzeniach jednocześnie.

Rejestracja do platformy jest możliwa na flixclassic.pl poprzez założenie nowego konta lub połączenie go z kontem na Facebooku lub Google'u. Zapisując się do newslettera FlixClassic od 15 kwietnia do 29 kwietnia pod linkiem: portal.flixclassic.pl, można uzyskać darmowy dostęp do całej biblioteki filmów na 10 dni.

Partnerem platformy FlixClassic jest Fundacja Legalna Kultura i portal Filmoterapia.pl.

Komentarze (1 - 10 z 20)

"Na FlixClassic znajduje się obecnie blisko 300 filmów − od wielkich klasyków do kina kultowego i klasy B. (....) Dla miłośników kina przygotowano dwa plany subskrypcyjne: miesięczny w cenie 12,99 zł oraz roczny w cenie 129,90 zł." .... ilość filmów w bazie cuś nieduża jak na taką cenę.
 10  
Płacić za oglądanie starych filmów? Z reklam powinni się utrzymywać!
 11  
szkoda bo kiedyś kanały tv były teraz za wszystko oddzielnie trzeba płacić, no ale młodzi nowocześni telewizji nie chcieli, chcą płacić więcej za rozne subskrypcje, no to proszę, brawo
 12  
Zapłacicie mi 10 PLN miesięcznie albo 100 PLN za rok i mogę wziąść subskrypcję.
 5  
A mi takiej platformy brakowało. Do @paw ,nie każdy lubi oglądać filmy tylko polityczno poprawne które w dzisiejszych czasach królują a po drugie w tv oglądanie to nie dla kinomanów, same reklamy i gdzie tu rozrywka. 13zl to nie dużo, 2 piwa ,więc bez przesady. Mam wszystkie platformy i z nich nie zrezygnuje choć netflixa już tak nie oglądam,a tu proszę, coś innego. Starsze filmy co prawda idzie kupić na apple w dobrej jakości ale nie zawsze są po polsku.
 2  
"Wziąść"
Dam Ci 100zł ale przeznacz to na słownik, ok?
 8  
A ja już zamówiłem. Dla mnie taki serwis jest jak najbardziej potrzebny. Podobne dwa już w Polsce nadają. Ale ten jest z opłata miesięczna a tamte za film. Wróżę im sukces. Zapowiada się świetnie.
 3  
A mi takiej platformy brakowało. Do @paw ,nie każdy lubi oglądać filmy tylko polityczno poprawne które w dzisiejszych czasach królują a po drugie w tv oglądanie to nie dla kinomanów, same reklamy i gdzie tu rozrywka. 13zl to nie dużo, 2 piwa ,więc bez przesady. Mam wszystkie platformy i z nich nie zrezygnuje choć netflixa już tak nie oglądam,a tu proszę, coś innego. Starsze filmy co prawda idzie kupić na apple w dobrej jakości ale nie zawsze są po polsku.
Nie ważne gdzie można kupić. Mają możliwość dania dwóch opcji. Płatnej bez reklam i bezpłatnej z reklamami. Te filmy są tak stare, że dają je w gratisie przy zakupie kilku nowszych filmów.
 5  
Kiedy dodadzą treści TCM w polskiej wersji hbo max???
 5  
Dużo starego kina jest też dostępnego na CDA. Na pewno brakuje klasycznego kina z lat 50/60/70 po tym jak TCM został zlikwidowany

Ale to prawda, tego typu serwis powinien być bezpłatny z opcją reklam.
 10