Łukasz Szewczyk19.04.2022 (17:53)brak komentarzy

Netflix zapowiada grę mobilną oraz serial animowany "Eksplodujące kotki"

• Netflix, po raz pierwszy w historii, zdecydował się stworzyć zarówno grę, jak i serial animowany na podstawie jednego konceptu.
• Gra Eksplodujące kotki zadebiutuje już w maju tego roku, przenosząc uwielbianą przez fanów rozgrywkę do świata cyfrowego.
• Premiera serialu planowana jest na 2023 rok
Eksplodujące kotki
Serial animowany "Eksplodujące kotki" to historia oparta na odwiecznej rywalizacji pomiędzy dobrem a złem. Konflikt ten osiągnie swoje apogeum, gdy Bóg i Diabeł zostali wysłani na Ziemię -- w ciałach grubych domowych kotów. Twórcami serii są Shane Kosakowski i Matthew Inman. Producentami wykonawczymi: Mike Judge, Greg Daniels i Dustin Davis z Bandera Entertainment oraz Peter Chernin i Jenno Topping z Chernin Entertainment Group. Za produkcję odpowiadają także Elan Lee i Matthew Inman z The Oatmeal.
Gra "Eksplodujące kotki" zachowuje tę samą klasyczną rozgrywkę, co jej wersja tradycyjna. Gracze dobierają karty, starając się uniknąć wybuchu. W wersji mobilnej na Netflix, fani będą mogli cieszyć się dwiema nowymi kartami: Radar -- która ujawnia graczom pozycję eksplodującego kota najbliżej wierzchu talii, oraz Flip Flop -- która odwraca kolejność kart w talii. Przyszłe rozwiązania oraz mechanika gry będą tematycznie związane z serialem animowanym, aby fani mogli wcielać się w swoje ulubione postacie i rozwijać serialową historię. Tytuł dostępny będzie dla użytkowników serwisu Netflix zarówno w trybie jedno-, jak i wieloosobowym, bez dodatkowych opłat czy zakupów w aplikacji.

- Współpraca nad powstaniem gry oraz serialu animowanego otwiera nowe możliwości dla Netflix - mówi Mike Moon, Netflix Head of Adult Animation. - Nie mogliśmy sobie wyobrazić lepszego tytułu do stworzenia uniwersum niż Eksplodujące kotki, jedna z najbardziej pomysłowych, kultowych i oryginalnych produkcji tego stulecia! Netflix jest doskonałym miejscem, aby poznać i wciągnąć się w tę wyjątkową historię - dodaje.

- Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wyjątkowej rozrywki pod każdą postacią -- niezależnie od tego, czy będzie to gra, czy serial animowany - powiedziała Leanne Loombe, Head of External Games w Netflix. - Rozszerzając nasz katalog gier mobilnych, cieszymy się, że możemy współpracować z zespołem Eksplodujących kotków i udostępnić tę wciągającą historię wszystkim grupom wiekowym, jednocześnie wprowadzając kilka wyjątkowych rozwiązań przygotowanych specjalnie z myślą o użytkownikach serwisu - dodała.

Dodatkowe szczegóły dotyczące animacji "Eksplodujące kotki" zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.