Łukasz Szewczyk19.04.2022 (18:21)11 komentarzy

"Dziewczyny z Dubaju". Głośne polskie produkcje w Canal+ Online

• Polacy lubią polskie kino
• Wyniki Box Office, udowadniając, że pod względem popularności rodzime produkcje filmowe niczym nie ustępują tym zagranicznym
• Canal+ Online zapowiada największe polskie kinowe hity ubiegłego roku
Dziewczyny z Dubaju
W piątek (29 kwietnia 2022 roku) w serwisie Canal+ Online premiera najgłośniejszej polskiej premiery filmowej 2021 roku - "Dziewczyny z Dubaju". Oparty na reportażu Piotra Krysiaka o tym samym tytule film w reżyserii Marii Sadowskiej przez sześć tygodni utrzymywał się w czołówce Box Office, w tym cztery na pierwszym miejscu. Emi to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę...
W wyścigu o tytuł najpopularniejszego polskiego filmu na podium znalazło się również "Wesele" (premiera 23 kwietnia w Canal+ Premium, od 24 kwietnia w Canal+ Online) Wojciecha Smarzowskiego. Najnowszy obraz jednego z najbardziej bezkompromisowych polskich reżyserów, zamknął pierwszą dziesiątkę największych kinowych hitów roku. Kolejna po "Klerze" i "Wołyniu" odważna produkcja opowiada równolegle miłosne historie dwóch par żyjących w różnych liniach czasowych. Z jednej strony obserwujemy gości w trakcie współczesnej zabawy weselnej, w której tle rozgrywają się osobiste dramaty i konflikty. Panna młoda w zaawansowanej ciąży z niepokojem obserwuje wybryki męża, a jej ojciec mierzy się z biznesowymi problemami. Jednocześnie senior rodu Antoni, w swych wspomnieniach z czasów młodości przenosi widzów do drugiej linii czasowej. Historia jego młodzieńczej miłości do żydowskiej dziewczyny przeplata się z teraźniejszością i ujawnia skrywane przez lata tajemnice.

W TOP 20 kinowych hitów ubiegłego roku znalazła się również"Zupa nic" (już dostępny w Canal+ Premium i Canal+ Online) Kingi Dębskiej. W sentymentalnej podróży do czasu późnego PRL-u widzowie poznają rodzinę Makowskich. Zahukany inteligenta Tadeusz wraz z żoną Elżbietą, szefową zakładowej Solidarności oraz dwiema dorastającymi córkami - Martą i Kasią - i wspominającą powstańcze czasy babcią, mieszkają w małym mieszkaniu. Zdeterminowany, choć nieco nierozgarnięty Tadeusz podejmuje kolejne próby poprawy życiowej sytuacji rodziny, co generuje jednak jedynie kłopoty.

Z kolei "Bracia" (premiera 19 kwietnia w Canal+ Premium, od 20 kwietnia w Canal+ Online) to pełnometrażowy debiut reżyserski Łukasza Ostalskiego, który opowiada historię dwóch braci z czasów II wojny światowej. Janek i Staszek podejmują ogromne ryzyko, chcąc pomóc swoim rówieśnikom Abramowi i Chaimowi, którzy uciekli przed niemieckim pogromem i nie mówiąc nikomu, ukrywają ich w swoim gospodarstwie. W rolach głównych: Mikołaj Matczak, Wojciech Ziętek, Jędrzej Hycnar, Jan Hrynkiewicz oraz Katarzyna Chojnacka.

Z kolei "Już tu nie wrócę" (premiera 25 kwietnia w Canal+ Premium, od 26 kwietnia w Canal+ Online) to film dokumentalny dziennikarza i dramatopisarza Mikołaja Lizuta. W najnowszym obrazie opowiedział historię czterech wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Goniądzu pod Białymstokiem - Gosi, Dominiki, Eweliny i Alicji. Dziewczyna mają za sobą trudne dzieciństwo - toksyczni rodzice, przemoc, alkohol i narkotyki, drobne przestępstwa. Teraz próbują poukładać sobie życie. Jak wyobrażają sobie przyszłość? Czy podejmą dobre decyzje?

Komentarze (1 - 10 z 11)

Mocarny miesiąc w Canal+
 10  
mogli by w koncu dac Greenland z Gerardem Butlerem
 7  
"Greenland" w Prime Video. Wystarczy opłacić abonament roczny za 49 zł w Amazon Prime. Wychodzi 4,08 zł miesięcznie, więc nie zbiedniejesz opłacając kolejny serwis video.
 3  
Lubię C+ od lat
 6  
Kiedy abonenci CANAL+ w kablówkach otrzymają dostęp do opcji online
 8  
Dobry kwiecień dodając ,, odwilż,, na HBO jest co oglądać jak na 1 miesiąc
 4  
Wszystko już widziałem. I co mam teraz oglądać?
 8  
"Greenland" w Prime Video. Wystarczy opłacić abonament roczny za 49 zł w Amazon Prime. Wychodzi 4,08 zł miesięcznie, więc nie zbiedniejesz opłacając kolejny serwis video.
a nawet 3,77 jeśli uwzględnimy fakt, że opłata pobierana jest po pierwszym bezpłatnym miesiącu (49,-/13 m-cy) ;)
Pan Pawełek (pepe1974) 20.04.2022 (12:56:31)
 1  
Polecam,jak ktos wytrzyma 20 minut,to bedezie ok
 2  
Jak ja sie cieszę że nie mam już tej telewizji i nie długo nie bede mieć zadnej szkoda mojego cennego czasu na ogladanie tych bzdur ludzie życie jest wazniejsze niż ogladanie telewizji zrozumcie
 3