Łukasz Szewczyk29.04.2022 (8:57)3 komentarze

Koniec zdjęć do nowego serialu Canal+ "Minuta ciszy" z Robertem Więckiewiczem (wideo)

• Padł ostatni klaps na planie "Minuty ciszy" nowej produkcji Canal+, wyreżyserowanej przez Jacka Lusińskiego
• To pierwszy polski serial pokazujący kulisy funkcjonowania branży pogrzebowej - branży, o której niechętnie się mówi, choć prędzej czy później każdy korzysta z jej usług
Nowy serial Canal+ "Minuta ciszy"
Mietek Zasada (Robert Więckiewicz), listonosz z małego miasteczka, bardzo krótko cieszy się rozpoczęciem emerytury. Gdy jego najlepszy przyjaciel (Mirosław Zbrojewicz) popełnia samobójstwo, a jedyny w okolicy zakład pogrzebowy odmawia wykonania pochówku, główny bohater postanawia założyć własną firmę pogrzebową. Nieświadomy absurdów funeralnego biznesu szybko wchodzi w konflikt z lokalnym monopolistą branży Jackiem Wiecznym (Piotr Rogucki), a na wsparcie może liczyć tylko ze strony ekscentrycznej córki zmarłego przyjaciela (Karolina Bruchnicka) oraz swojej niepełnosprawnej żony (Aleksandra Konieczna).
- Myślę, że "Minuta cisza" pozostanie na długo w głowach widzów. I to nie z powodu taniego efekciarstwa, tylko tego, jak pokazujemy otaczającą nas rzeczywistość i relacje międzyludzkie. Pełno jest w tym serialu nieoczywistych i wielowymiarowych bohaterów, nikt nie jest wyłącznie czarny lub biały. Widzowie aż do ostatniego odcinka nie będą pewni, po której stronie konfliktu powinni stanąć. A to jest na pewno cecha dobrze napisanego scenariusza - mówi Piotr Rogucki, odtwórca jednej z głównych ról.


- Ten serial będzie kolejnym dowodem na jakość premium produkcji sygnowanych logo CANAL+. Świetny scenariusz, imponująca obsada, podejmowanie trudnych tematów, które do tej pory rzadko były poruszane w polskich produkcjach - to wszystko, za co widzowie pokochali nasze seriale, znajdzie się również i tutaj. Jestem pewna, że "Minuta ciszy" wywoła głośną dyskusję - dodaje Beata Ryczkowska, dyrektorka produkcji oryginalnych i koprodukcji Canal+ Polska.

"Minuta ciszy" to sześcioodcinkowy serial wyreżyserowany przez Jacka Lusińskiego (będącego również pomysłodawcą formatu), który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest odpowiedzialny za scenariusz. W głównych roli wystąpi Robert Więckiewicz, któremu partnerować będą Piotr Rogucki, Karolina Bruchnicka i Aleksandra Konieczna. W pozostałych rolach zobaczymy m.in.: Aleksandrę Popławską, Adama Bobika, Mirosława Zbrojewicza, Martę Ścisłowicz, Tomasza Drabka, Wojciecha Skibińskiego i Ireneusza Kozła.

Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik . Producentem wykonawczym serialu jest Aurum Film - Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham

Informacja o dacie premiery już wkrótce. Serial produkcji oryginalnej Canal+ będzie można obejrzeć na antenie Canal+ Premium oraz w serwisie Canal+ Online.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Jest więckiewicz jestem ja przed tv oglądający ten serial
 1  
Uczcijmy ta chwilę minuta ciszy
 0  
szkoda że zamiast tego można gniota . można przestawić na kanał inny np polsat visat natura .
 1