Łukasz Szewczyk30.04.2022 (11:45)11 komentarzy

"Dziewczyny z Dubaju" w Canal+ Online. Nie dla abonentów Canal+ w kablówkach

• Premiera głośnego filmu "Dziewczyny w Dubaju" w Canal+ Online
• Brak dostępu online coraz bardziej uciążliwy dla abonentów pakietu Canal+ w kablówkach
"Dziewczyny z Dubaju" w Canal+ Online
Piękne kobiety, podróże luksusowymi jachtami i szalone imprezy przy najdroższym szampanie. O młodych Polkach, celebrytkach i modelkach wyjeżdżających do zagranicznych kurortów w celu zarabiania na zapewnianiu rozrywki i towarzystwa bogatym mężczyznom, mówiło się od wielu lat. Film inspirowany był wydarzeniami opisanymi w książce Piotra Krysiaka "Dziewczyny z Dubaju".
- Czułam tutaj temat na film. Trochę ze względów biznesowych, bo widziałam, jak całą Polskę interesuje ten temat, ale trochę też ze względów misyjnych - mówi producentka filmu Dorota "Doda" Rabczewska. Doda podkreślała, że jej głównym celem było skłonienie kobiet do refleksji nad własnym życiem.

Głośny obraz opowiada historię młodej, ambitnej dziewczyny Emi, która od lat marzy o karierze w wielkim świecie. Dlatego gdy tylko nadarzyła się okazja, bez wahania decyduje się zostać ekskluzywną escort girl. Wkrótce to właśnie ona, na zaproszenie arabskich szejków, zaczyna rekrutować Polki - celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, luksusowy świat szybko ujawnia swoją ciemną stronę.


Najpopularniejszy polski film, który w 2021 r. jako jedyny przyciągnął do kin ponad milion widzów, od 29 kwietnia 2022 roku dostępy jest wyłącznie w Canal+ Online. To oznacza, że film mogą obejrzeć abonenci Canal+ z dostępem online na platformach Canal+ i Orange TV oraz z wykupionym bezpośrednim dostępem do serwisu. Nie wiadomo kiedy film będzie miał swoją premierę na telewizyjnej antenie Canal+.

Coraz więcej abonentów pakietu Canal+ w sieciach kablowych narzeka na brak dostępu do oferty online. Przypomnijmy, że od dawna specjalny dostęp do serwisu Canal+ Online w ramach abonamentu mają klienci satelitarnej platformy Canal+. Od kwietnia także klienci telewizji Orange, którzy posiadają pakiet telewizyjny od Canal+, mogą bezpłatnie korzystać z serwisu Canal+ Online dla abonentów.

Do tej pory na ograniczony dostęp do oferty sportowej w ramach abonamentu narzekali głównie kibice. Coraz więcej transmisji, które nie mieszczą się na telewizyjnych antenach, dostępne są tylko w Canal+ Online. Teraz coraz brak dostępu online do oferty Canal+ dla abonentów kablowych będzie dostrzegany przy okazji kolejnych premierach filmowych czy serialowych. Nie zapominajmy, że dostęp online to także wygoda oglądania treści, czyli dostęp do nowych oraz archiwalnych pozycji "na żądanie", na rożnych ekranach, kiedy mamy czas, a według telewizyjnej ramówki. Oczekiwany standard dla telewizyjnego produkt premium na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

Można zakładać, że różnice między ofertą telewizyjną i online Canal+ będą coraz większe, głównie ze względu na zmożoną konkurencję ze strony Netflixa czy telewizyjnego konkurenta HBO, który od dawna stawia na szeroki dostęp online dla swoich abonentów e kablówkach. Dzięki temu u większości operatorów kablowych, przy okazji wykupienia pakietu telewizyjnego HBO, oferowany jest jednocześnie dostęp online (do HBO Max). Dzięki temu abonent zyskuje swobodny dostęp do pełnej oferty. O abonentów dużych sieci kablowych coraz intensywniej walczy także platforma Viaplay, która od nowego sezonu będzie pokazywał m.in. ligę angielską.

Czy Canal+ planuje rozszerzenie dostępu online także dla abonentów Canal+ w sieciach kablowych? Wysłaliśmy pytania do biura prasowego Canal+, do czasu publikacji tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi w tej sprawie.

Komentarze (1 - 10 z 11)

Nie dziwię się czemu miliczą Tu nie ma co komentować. Żenada i tyle. Od czasu powstania nieszczęsnej NC+ abonenci Canal+ w kablu traktowani są jak klienci drugiej kategorii. Za czasów Cyfry+ współpraca z kablówkami była znacznie lepsza. Szkoda.
 17  
Zamiast płacić kablówce za C+ wykupić ich pakiet on line i tyle. Kablówka nie zarobi. A pakiet będzie.
 8  
Gdy Canal+ kupił prawa do tenisa, wykupiłam pełny pakiet "telewizyjny" w UPC. Po jakimś czasie okazało się, że C+ większość meczów puszcza na platformie online, która nie jest dostępną w mojej kablówce. Jestem zdegustowana tym faktem.
 13  
Zamiast płacić kablówce za C+ wykupić ich pakiet on line i tyle. Kablówka nie zarobi. A pakiet będzie.
Jasne, że zawsze można tak zrobić. I po wielu latach abonowania C+ w kablu zastanawiam się nad tym. Jednak firmie, która żyje ze sprzedaży abonamentu, powinno zależeć na jak najszerszej dostępności i wygody widza, a nie "zmuszaniu" do kombinowania :)
 12  
C+ jest chamski krótko mówiąc.Opłacam ich pakiet w Player i już filmu obejrzeć nie mogę.Od przyszłego sezonu tracą prawa do ligi angielskiej,więc się z nimi pożegnam na dobre
 13  
Nie widzę w tym nic dziwnego że C+ nie daje wszystkim dostępu do swojego contentu online. Orange zapłaciło i ich klienci mają. Inne kablówki nie, więc ich klienci nie mają.
C+ ma własny serwis i platformę więc musi mieć coś extra dla swoich, a nie wszystko oddawać innym.
 3  
C+ ma własny serwis i platformę więc musi mieć coś extra dla swoich, a nie wszystko oddawać innym.
A kto mówi o oddawaniu czegoś? Abonenci w sieciach kablowych wykupują Canal+ i oczekują dostępu do pełnej oferty. To chyba zrozumiałe. Tym bardziej, że ceny za Canal+ w kablu są wyższe.
 13  
[@|bez majtek] Szkoda czasu na ten film! (moim zdaniem)
 2  
Dobry film, nie wiem skąd ten hejt
 1  
pomijam brak tego filmu w kablówka, i tak bym nie obejrzał lecz ograniczanie kablówkowiczom oferty spowoduje odejście od C+ i nie koniecznie przejście na vod c, byle im się to czkawkom nie odbiło.
 1