Łukasz Szewczyk06.05.2022 (14:35)9 komentarzy

Polsat SuperHit Festiwal 2022: Doda, Cleo, T.Love, Kaminski, Kwiatkowski, kabarety

• Kolejna edycja Polsat SuperHit Festiwal odbędzie się w dniach od 20 do 22 maja 2022 w Operze Leśnej w Sopocie
• Dwa muzyczne wieczory, trzy artystyczne jubileusze, ponad osiem godzin grania i niedziela przepełniona humorem.
• Wśród gwiazd między innymi: T.Love, LemON, Doda, Ralph Kaminski, Beata i BAJM, Dawid Kwiatkowski, Cleo, Kortez, Sylwia Grzeszczak i Kwiat Jabłoni
Polsat SuperHit Festiwal 2022
- Zapraszam Państwa na najlepszy festiwal nad Bałtykiem, zarówno do Opery Leśnej, jak i przed telewizory. Osobiście czekam bardzo na Muńka Staszczyka i T .Love oraz na Ralpha Kaminskiego, który po raz pierwszy wystąpi na festiwalu w Sopocie. Jego utwór "Autobusy" podbił od razu moje serce, podobnie jak płyta KORA, złożona w hołdzie artystce. T.Love będzie obchodzić z nami jubileusz 30-lecia wydania albumu "King, z czego bardzo się cieszę, bo od lat jestem fanką zespołu i przyjaźnię się z Muńkiem. Kolejny jubileusz to Igor Herbuti grupa LemON. Minęło 10 lat od wygrania przez nich talent show Must Be The Music, a rzesza wielbicieli Igora Herbuta wciąż rośnie, choć tworzona przez niego muzyka nie należy do najłatwiejszych. W Sopocie pojawi się również najbardziej nieprzewidywalna kobieta show biznesu, "dostojna jubilatka" Doda świętująca 20 lat na scenie. Jedni ją kochają, inni za to samo nie znoszą. Zaśpiewa dla Państwa największe hity w nowych aranżacjach z towarzyszeniem orkiestry i swoich specjalnych gości. Jestem przekonana, że odkryją państwo jej inne oblicze muzyczne - zapowiada - mówi Nina Terentiew, dyrektor programowa telewizji Polsat.
Piątek (20 maja). W pierwszy dzień festiwalu zaplanowano koncert grupy T.Love pod hasłem "King - 30 lat albumu". Widzowie zobaczą także koncert jubileuszowy LemnON, grupa świętować będzie swoje dziesięciolecie

Wspólnie z widzami Polsatu w specjalnej zbiórce Fundacji Polsat organizatorzy koncertu będą wspierać znajdujące się w dramatycznej sytuacji ukraińskie dzieci. Aby pomóc - wystarczy w trakcie koncertu wysłać SMS lub BLIK. W tej części wieczoru usłyszymy zespół Enej w utworze "Brat za Brata" nagranym oryginalnie ze słynnym ukraińskim zespołem Kozak System, Kamila Bednarka w duecie z Danę Vynnytską, a także Macieja Maleńczuka.

Z kolei w "Koncercie Platynowym" zaśpiewają artyści, których albumy i single pokryły się platyną i diamentami. Będą to: Paweł Domagała, Cleo, Kortez, Piotr Cugowski, Komodo, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka.

Sobota (21 maja). W drugi dzień festiwalu wystąpi Doda w koncercie "Doda czy Dorota? Rabczewska jakiej nie znacie!" Pierwszy raz na sopockiej scenie będzie gościć także jedną z największych gwiazd polskiej muzyki alternatywnej Ralph Kaminski. Wokalista ma na swoim koncie trzy płyty. Ostatnia pt. "Kora" jest hołdem dla zmarłej 3 lata temu legendarnej Kory Jackowskiej i zawiera zupełnie nowe aranżacje kultowych utworów takich jak: "Krakowski spleen", "Po prostu bądź", czy "Wyjątkowo zimny maj".

Zaplanowano również koncert "Radiowy Przebój Roku", a w nim wykonawców najchętniej słuchanych i odtwarzanych piosenek w stacjach radiowych. Będą to między innymi: Dawid Kwiatkowski, Gromee, Beata i Bajm , Grzegorz Hyży, Sylwia Grzeszczak, Daria, Three of Us, Michał Szczygieł, Bryska.

Niedziela (22 maja). W trzeci dzień festiwalu Opera Leśna przerodzi się w prawdziwą fabrykę śmiechu. Sopocki Hit Kabaretowy to solidna porcja inteligentnego dowcipu. Wystąpią królowie polskiej sceny kabaretowej: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Nowaki, Kabaret 4 Fala, Kabaret K2, Jerzy Kryszak.

Polsat SuperHit Festiwal 2022 od piątku (20 maja) do niedzieli (22 maja 2022 roku). Transmisja na antenie telewizji Polsat.

Komentarze (1 - 9 z 9)

ooo w koncu Beata zarobi bo jak tu zyc za 15 000 na miesiac
 14  
Będzie Bayer Full? Najlepsza muzyka i artysta...
Krycha szmata unijna nie POpierająca dziada kalwaryjskiego 8.05.2022 (9:49:14)
 4  
Danke schön, danke für alles :D
 7  
Ale będzie też Dawid Kwiatkowski , Cleo, czy Kamil Bednarek albo bryska lub Daria

Pozdrawiam Serdecznie ????????????
 2  
ooo w koncu Beata zarobi bo jak tu zyc za 15 000 na miesiac
W Sądzie zeznała, że zarabia ledwo 10 tys. PLN miesięcznie. Jak żyć ? A koncerty, tantiemy i "Mask Singer" to chyba za free robi. :)
 8  
Wszyscy wypisują, że za koncert 60 czy 80 tys. dostają, ale nie bierzecie pod uwagę, że te 80 tys. to jest na całą grupę osób których jest minimum 10 jak nie 15 + koszty dojazdu.
 0  
Niech Beata już rezerwuje bilet na Pendolino bo są w promocyjnej cenie
 3  
Coś czuję, że ktoś zostanie wygwizdany na tej imprezie. I jeszcze jedno. Czy czas na reklamy będzie dłuższy niż sam koncert?
 6  
Czy czas na reklamy będzie dłuższy niż sam koncert?
Zapewne dłuższy i reklamami będą przerywane utwory w połowie jak to ma polszmat w zwyczaju,
 5