Łukasz Szewczyk21.05.2022 (7:04)brak komentarzy

Jacek Harłukowicz dołącza do redakcji Onet.pl

• Jacek Harłukowicz, dziennikarz śledczy, laureat Grand Press oraz finalista najważniejszych dziennikarskich nagród w Polsce, w czerwcu 2022 roku dołączy do redakcji Onetu.
Jacek Harłukowicz / Fot. materiały prasowe
Jacek Harłukowicz / Fot. materiały prasowe
Przez ostatnie 15 lat Jacek Harłukowicz był związany z redakcją Gazety Wyborczej. W 2012 r. został uznany za najlepszego dziennikarza na Dolnym Śląsku w plebiscycie organizacji dziennikarskich, zaś w 2021 r. zajął 5. miejsce w ogólnopolskim konkursie magazynu "Press" na Dziennikarza Roku.
- Jacek Harłukowicz jest jednym z najlepszych w Polsce dziennikarzy śledczych i będzie fantastycznym wzmocnieniem dla Onetu. Bardzo się cieszę, że będziemy razem pracować - mówi Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onet.pl.

Jacek Harłukowicz jest absolwentem Wydziału Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. W mediach pracuje od 1999 r. Był siedmiokrotnie nominowany do nagród Grand Press w kategoriach News i Dziennikarstwo śledcze. Jest laureatem Grand Press w kategorii News w 2021 r. za cykl "Śmierć w izbie wytrzeźwień" o młodym obywatelu Ukrainy zakatowanym na śmierć we Wrocławskim Ośrodku Pomocy Osobom Nietrzeźwym. Finalista Nagrody Woyciechowskiego i Nagrody Fikusa (wraz z Wojciechem Cieślą, Konradem Szczygłem z Fundacji reporterów i Sebastianem Klauzińskim z OKO.Press) za cykl o "układzie wrocławskim", czyli kręgu biznesowo-politycznym wokół byłego rzecznika PiS Adama Hofmana.

W pracy zajmował się w ostatnich latach głównie dziennikarstwem śledczym z pogranicza polityki i biznesu oraz sprawami polskiego podziemia nazistowskiego. Pisał m.in. o przepisanej na żonę i zakupionej po okazyjnej cenie od Kościoła działce Mateusza Morawieckiego i milionach bezwartościowych maseczek kupionych przez KGHM. Wcześniej m.in. jako pierwszy opisał księdza-nacjonalistę Jacka Międlara.