Łukasz Szewczyk24.05.2022 (10:48)10 komentarzy

BBC Player wchodzi na polski rynek. Nowy serwis VOD dostępny w Canal+ Online

• BBC Studios dzięki współpracy z Canal+ uruchomi w Polsce serwis video-on-demand BBC Player, z treściami z wielu różnych kategorii.
• Biblioteka BBC Player będzie dostępna dla subskrybentów serwisu streamingowego Canal+ Online 1 czerwca 2022 roku.
BBC Player
Dzięki serwisowi BBC Player widzowie w Polsce będą mogli oglądać na życzenie nagradzane i doceniane przez krytyków brytyjskich filmy fabularne i dokumentalne, inspirujące programy lifestylowe oraz treści dla dzieci w wieku przedszkolnym. Subskrybenci otrzymają też dostęp na życzenie do wybranych, ulubionych seriali z portfolio linearnych kanałów BBC - BBC Brit, BBC Earth, BBC Lifestyle, BBC First i CBeebies, a także do zupełnie nowych programów.
- BBC Player to wyselekcjonowana usługa VOD, która poszerzy wieloletnią ofertę kanałów linearnych uwielbianych przez polskich widzów. Serwis łączy jakościowe produkcje starannie dobrane przez naszych ekspertów z 15-letnim doświadczeniem Grupy BBC w dostarczaniu programów na żądanie. Z przyjemnością uruchamiamy nasz serwis z Canal+ i tym samym oferujemy subskrybentom bogatszą ofertę BBC, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na najwyższej klasy i godne zaufania treści, które będą dostępne dla odbiorców w dogodnych dla nich miejscu i czasie - komentuje serwisu komentuje Zbigniew Pruski, dyrektor handlowy BBC Studios na Europę Środkowo-Wschodnią.


Dostarczając około tysiąc godzin treści w pierwszym roku, BBC Player pozwoli subskrybentom Canal+ na zagłębienie się w treści BBC, które cenią, a także na odkrycie wielu nowych ulubionych programów. W momencie startu w serwisie dostępne będą wysokiej jakości tytuły reportażowe, takie jak "David Attenborough i cuda natury" i "Morze Śródziemne: przyroda w potrzasku", dokumenty - "Trump podbija świat", fascynujące dramaty kryminalne jak "Niezapomniane" i klasyki komediowe - "Allo 'Allo!".

Kolekcje programowe o tematyce podróżniczej, naukowej, artystycznej, historycznej
i dotyczącej aktualnych wydarzeń będą regularnie uzupełniane o nowe tytuły. Do biblioteki serwisu dołączą również zaraz po premierze linearnej najlepsze seriale dramatyczne, takie jak "Czas" - pełen mocy obraz życia więziennego autorstwa Jimmy'ego McGovern'a, z udziałem zdobywcy nagrody BAFTA i Emmy Seana Beana oraz czterokrotnie nominowanego do nagrody BAFTA Stephena Grahama i intensywny thriller śledczy "Stłamszeni".

Subskrybenci będą mogli również cieszyć się nowym sezonem największego motoryzacyjnego show "Top Gear" zaraz po jego premierze na kanale BBC Brit oraz ekskluzywnymi nagraniami koncertów na żywo, takich jak "U2: Live in London".

Serwis VOD będzie oferował wybór polskiego lektora i napisów do wszystkich treści, a także dodatkową opcję włączenia napisów w języku angielskim dla wybranych programów.

Dostęp do biblioteki BBC Player otrzymają w dniu premiery wszyscy nowi i obecni subskrybenci serwisu streamingowego Canal+ Online, którzy korzystają z paczki zawierającej kanały Canal+. Abonenci oferty satelitarnej Canal+, którzy posiadają dekodery podłączone do internetu, będą mogli korzystać z biblioteki serwisu BBC Player bez dodatkowych opłat w ramach odkodowanego dostępu od 1 czerwca do 31 sierpnia 2022. Następnie biblioteka będzie dostępna w wybranych pakietach Canal+.

- Włączenie do oferty Canal+ biblioteki serwisu VOD BBC Player to kolejny krok w budowaniu szerokiej oferty wysokiej jakości produkcji z wielu rożnych kategorii dostępnych w jednym miejscu. Cieszymy się również z tego, że jako pierwsi będziemy mogli zaoferować dostęp do serwisu na Polskim rynku - mówi Monika Kłosińska, dyrektor ds. zakupów programowych Canal+ Polska.

Porozumienie, by uruchomić BBC Player zostało zawarte w ramach odnowienia długoterminowej umowy na dystrybucję kanałów linearnych BBC Studios w Canal+ Polska.

Komentarze (1 - 10 z 10)

Czyli subskrybenci c+ online dostaną dostęp BBC Player bez dodatkowych opłat, a abonenci oferty satelitarnej od września będą musieli za to dodatkowo płacić? Dobrze rozumiem? Ciekawe podejście...
Co do samej oferty BBC Player to wygląda całkiem ciekawie.
 3  
@matinen, w obu przypadkach warunkiem jest posiadanie dostępu do paczki C+. Dodatkowo w przypadku oferty satelitarnej od czerwca do sierpnia będzie okno otwarte dla wszystkich abonentów.
 7  
Fakt. Masz rację. Uprościłem trochę ponieważ w ofercie c+ online trzeba obligatoryjnie wykupić paczkę c+ więc wszyscy subskrybenci siłą rzeczy skorzystają z BBC Player.
 0  
Ciekawe co z abonentami C+ w kablówkach. My płacąc więcej nie mamy nawet dostępu do Canal+ Online :(
 4  
@Dawid_Bgd możesz zrezygnować paczki C+ w kablówce i wykup sobie C+ on line.
 7  
O super, ciekawe czy będą te stare programy min. Prawdziwe przekręty, który namiętnie oglądałem będąc nastolatkiem.
 1  
dokładnie. Ja sam tak zrobiłem. dodatkowo od początku roku był wysyp voucherów od Samsunga, Lays, a ostatnio Empik i dostęp do C+online jest za prawie darmo od stycznia do końca sierpnia ;-)

z jakością też się wyrabiają, o ile na początku piłka na meczu Igi wyglądała niczym kometa, tak ostatnio obraz był wystarczająco płynny. wciąż jest to 30% słabszy birate niż w kablówce, ale dają radę. jedynym minusem jest kilkudziesięcio sekundowe opóźnienie w transmisji, ale online nie da się inaczej póki co.
 1  
tylko czemu oferta BBC ma być do pakietu Canal+ a nie do tego w którym jest paczka BBC czyli Fun & News
 3  
Dobrze, że będzie do pakietu Canal+, bo nie mam zamiaru dodatkowo kupować nowego pakietu
 1  
W ofercie online wcale nie jest obligatoryjne kupno paczki C+.
Doucz się.
 0