Łukasz Szewczyk24.05.2022 (13:57)brak komentarzy

Düsseldorf w Niemczech gospodarzem MTV Europe Music Awards 2022

• MTV zapowiada, że tegoroczna gala rozdania nagród MTV Europe Music Awards odbędzie się 13 listopada 2022 roku w Düsseldorfie, w PSD Bank Dome, a Niemcy tym samym będą jej gospodarzem już po raz szósty.
• Jedno z największych muzycznych wydarzeń roku będzie transmitowane na żywo w ponad 170 krajach na całym świecie.
Düsseldorf w Niemczech gospodarzem MTV Europe Music Awards 2022
- Nie ma drugiego takiego wydarzenia, które łączyłoby widzów z różnych zakątków świata z ich ulubionymi artystami, tak jak robi to MTV EMA - powiedział Raffaele Annecchino, prezes i dyrektor generalny Paramount International Networks, Studios & Streaming. - Nie możemy się doczekać powrotu do Niemiec, gdzie zaprosimy największe współczesne gwiazdy i ich wielbicieli oraz młodych aktywistów, aby mogli wspólnie przeżyć największe muzyczne święto na świecie

- W tym roku świętujemy 25-lecie MTV Germany i jesteśmy podekscytowani powrotem do tego niesamowitego kraju, w którym w 1994 roku zorganizowaliśmy pierwsze EMA przed słynną Bramą Brandenburską w Berlinie - powiedział Bruce Gillmer, President of Music, Music Talent, Programming & Events w Paramount+. - Düsseldorf to tętniące życiem, wielokulturowe miasto i idealna sceneria dla epickiej nocy będącej celebracją najlepszych współczesnych artystów i niesamowitej siły muzyki, która nas jednoczy i pozwala przekraczać bariery

Wkrótce MTV poinformuje o nominowanych, artystach oraz prezenterach, a także gospodarzu show.
Poprzednie edycje EMA w Niemczech odbyły się w Berlinie (1994 i 2009), we Frankfurcie (2001 i 2012) oraz w Monachium (2007).

Ubiegłoroczna edycja MTV EMA miała miejsce w Papp László Budapest Sportaréna na Węgrzech. Celebrujące muzykę, miłość i równość wydarzenie poprowadziła gwiazda rapu Saweetie, natomiast gorącą muzyczną atmosferę imprezy podtrzymały światowe sławy, a wśród nich Ed Sheeran, Maluma, Imagine Dragons, Kim Petras czy Måneskin. Wtedy też po raz pierwszy wręczono statuetkę "MTV EMA Generation Change Award" podczas głównej gali. Nagroda powędrowała do pięciu aktywistów walczących o prawa osób LGBTQ+ oraz promujących idee równości i miłości.