Łukasz Szewczyk24.05.2022 (17:32)brak komentarzy

Premiera serialu "61st Street" w AMC (wideo)

• Thriller prawniczy z gwiazdorską obsadą, opowiadający o skorumpowanych strukturach władzy w Chicago
• Premiera serialu na antenie AMC
"61st Street" w AMC
Nowy, oryginalny serial AMC "61st Street" to "mocny dramat, podkreślony niesamowitą grą aktorską" według amerykańskiego "TV Guide". Akcja toczy się w sercu okrytego złą sławą wymiaru sprawiedliwości w Chicago. Śledztwo w sprawie transakcji narkotykowej może wreszcie doprowadzić do złamania obowiązującej w policji zmowy milczenia.
"61st Street" opowiada historię Mosesa Johnsona (Tosin Cole), obiecującego czarnoskórego sportowca, który zostaje wciągnięty w skorumpowany system sądownictwa karnego Chicago, oraz Franklina Robertsa (Courtney B. Vance), obrońcy z urzędu, który zajmuje się jego przypadkiem. Roberts dostrzega, że sprawa Johnsona może zmienić cały system sądownictwa Chicago, przeżarty przez instytucjonalny rasizm i wszechobecną korupcję.

Rola Courtneya B. Vance'a została zgodnie uznana przez prasę za jedną z najlepszych kreacji w jego karierze, a grany przez niego Franklin Roberts jest centralną postacią serii. W skład obsady, która według IndieWire i "Chicago Sun Times" dała "brawurowy występ", wchodzą: nominowana do nagrody Emmy Aunjanue Ellis, Mark O'Brien, Holt McCallany, Tosin Cole, Andrene Ward-Hammond oraz Bentley Green.


Premiera serialu "61st Street" w czwartek (26 maja 2022 roku) o godz. 22:00 wyłącznie na kanale AMC.