Łukasz Szewczyk01.06.2022 (10:39)1 komentarz

Tomasz Sekielski nowym redaktorem naczelnym Newsweeka

• Od lipca 2022 roku Tomasz Sekielski obejmie stanowisko redaktora naczelnego Newsweeka
• Jako szef wszystkich tytułów wydawanych pod marką Newsweek będzie odpowiedzialny za tygodnik Newsweek Polska, serwis Newsweek.pl oraz wydania tematyczne tygodnika.
Tomasz Sekielski nowym redaktorem naczelnym Newsweeka
- Newsweek od lat jest kształtowany przez wybitny zespół dziennikarzy, który nie boi się wyzwań i niewygodnych tematów. Z Tomaszem Sekielskim na czele tytuł zyskuje lidera, który reprezentuje rzetelne i jakościowe dziennikarstwo. Jestem przekonany, że doświadczenie, profesjonalizm, wytrwałość i odwaga Tomasza Sekielskiego w podejmowaniu istotnych, społecznie ważnych tematów są gwarancją dalszego dynamicznego rozwoju marki Newsweek na polskim rynku jako bezkompromisowego i niezależnego medium - mówi Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Polska.
Jako redaktor naczelny Tomasz Sekielski będzie odpowiadać za politykę redakcyjną tygodnika, serwisu, wydań tematycznych pod marką Newsweek, a także za rozwój nowych formatów audio i wideo marki Newsweek. Tomasz Sekielski pozostanie także jednym z prowadzących program "Onet Rano", z którym jest związany od 2018 roku.

- Newsweek jest światową marką i bez wątpienia jest jednym z najważniejszych mediów opiniotwórczych w Polsce. Będę miał przyjemność współpracować z najlepszymi dziennikarzami w kraju - dołączam do zespołu, który jest niezwykle profesjonalny. Jestem przekonany, że będziemy się rozwijać i umacniać swoją pozycję wśród wolnych i niezależnych mediów w Polsce - mówi Tomasz Sekielski, nowy redaktor naczelny Newsweeka.

Tomasz Sekielski jest dziennikarzem, reporterem, twórcą filmów dokumentalnych i autorem książek. W latach 1997-2006 był reporterem "Faktów TVN". Był także gospodarzem piątkowych wydań programu "Kropka nad i". Od 2003 wraz z Andrzejem Morozowskim prowadził audycję "Kuluary", codzienny program "Prześwietlenie" i "Teraz my!". W TVN24 stworzył "Czarno na białym". Od października 2012 do stycznia 2015 był gospodarzem poranków w Radiu Tok FM. Od stycznia 2013 do czerwca 2016 współpracował z TVP, gdzie prowadził autorski program "Po prostu". Był także gospodarzem "Woronicza 17" w TVP Info. Pisał dla tygodników Newsweek i Wprost. W listopadzie 2018 roku dołączył do zespołu prowadzących program "Onet Rano".

Zdobywca najważniejszych nagród dziennikarskich i telewizyjnych w kraju. W 2006 roku wraz z Andrzejem Morozowskim otrzymał nagrodę Grand Press i tytuł Dziennikarza Roku. W 2016 roku został nagrodzony Grand Press za najlepszy reportaż telewizyjny. Jest również zdobywcą Wiktorów i Telekamer. Dwukrotny laureat Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego oraz Mediatorów.

Jest twórcą szeroko komentowanych filmów dokumentalnych "Tylko nie mów nikomu" oraz "Zabawa w chowanego", podejmujących problem wykorzystywania seksualnego dzieci w polskim Kościele katolickim. Za twórczość dokumentalną został wyróżniony m.in. tytułem Dziennikarza Roku 2019 w konkursie Grand Press, Polską Nagrodą Filmową "Orzeł", Nagrodą Newsweeka im. Teresy Torańskiej, Grand Press 2019. Znalazł się na międzynarodowej liście Bloomberg 50, najbardziej wpływowych osób w 2019, które miały wyjątkowe i zasługujące na uznanie osiągnięcia (...) w takich dziedzinach jak biznes, rozrywka, finanse, polityka, nauka i technologie. Wyróżniony Nagrodą Honorową im. Marka Rymuszki oraz nagrodą #AllForJan Award w pierwszej edycji konkursu organizowanego przez Ringier Axel Springer, którego finał odbył się w styczniu 2020 r.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Osobowość, niezależny dziennikarz, odpowiednia osobą na odpowiednim miejscu. Duży szacunek i gratulacje
 8