Łukasz Szewczyk04.06.2022 (18:02)2 komentarze

Nowy sezon "Fort Boyard Polska" jesienią w Viaplay

• Jesienią 2022 roku widzowie platformy streamingowej Viaplay będą mogli obejrzeć kolejny sezon "Fort Boyard Polska"
• Nowa edycja programu będzie składała się z 8 odcinków, w których udział weźmie 48 znanych postaci polskiego show-biznesu
• Podobnie jak w poprzednim sezonie, prowadzącymi nadchodzącej edycji będą Elżbieta Romanowska oraz Mariusz Kałamaga, natomiast w rolę mędrczyni wcieli się Tamara Gonzalez Perea
Nowy sezon "Fort Boyard Polska" jesienią w Viaplay
"Fort Boyard" to popularny program telewizyjny, którego pierwsza odsłona została wyemitowana w 1990 roku we Francji. Od tego momentu powstały już 34 edycje programu, które od lat cieszą się ogromną popularnością wśród widzów na całym świecie. Tytułowy fort, w którym odbywa się rywalizacja uczestników, zlokalizowany jest w cieśninie Pertuis d'Antioche na zachodnim wybrzeżu Francji. Kolejna seria nowej wersji programu, która wyświetlana jest w Polsce na platformie Viaplay, zaprezentuje zmagania wielu znanych i lubianych gwiazd.
W każdym odcinku dwie drużyny złożone z artystów, sportowców i celebrytów będą rywalizować o główną nagrodę, która następnie trafi do wybranej przez zwycięzców organizacji charytatywnej. W nowej serii pojawią się niesamowite zadania i wymagające zagadki, które dostarczą widzom szalonych emocji i świetnego humoru.

W roli gospodyni ponownie zobaczymy jedną z najbardziej popularnych polskich aktorek - Elżbietę Romanowską, której będzie towarzyszyć artysta kabaretowy i standuper, Mariusz Kałamaga. W nowej polskiej odsłonie "Fort Boyard Polska", która została pokazana w ubiegłym roku w serwisie streamingowym Viaplay po raz pierwszy w historii programu w rolę mędrca wcieliła się kobieta. Przebywająca w tajemniczej wieży mędrczyni, Tamara Gonzales Perea ponownie zada uczestnikom niezwykłe zagadki, a prawidłowe odpowiedzi będą mogły przybliżyć ich do zwycięstwa. Kolejną postacią, którą widzowie poznali już w poprzedniej serii jest Papina, która wskaże uczestnikom drogę do pokoju zagadek i poprowadzi Slime Quiz.

W nowej edycji "Fortu Boyard Polska" oprócz całej plejady gwiazd, czekają na widzów również nowe wyzwania. Nie tylko skoki na bungee lub wizyta w 'klejącym pokoju' - widzowie programu będą mogli zobaczyć zupełnie nowe konkurencje, które na pewno zaskoczą i uczestników, i widzów.

- Wracamy z nowym sezonem i nowymi pomysłami. Z Mariuszem, Tamarą oraz naszą niezastąpioną Papiną McQueen już nie możemy doczekać się wyjazdu na fort i bardzo ciekawi nas, jak uczestnicy poradzą sobie z zadaniami, które dla nich przygotowaliśmy. A jest kilka nowości! Będzie co oglądać - komentuje Elżbieta Romanowska, gospodyni programu Fort Boyard Polska.

- "Fort Boyard Polska" to wyjątkowy program, który przyciąga widzów na całym świecie pokazując nieznane oblicze gwiazd, które mają szansę sprawdzić się w bardzo nietypowych warunkach. To również pierwsze show z kategorii Viaplay Originals, które stworzyliśmy z myślą o polskich widzach. Cieszymy się, że będziemy mogli ponownie zaprezentować ten format i niecierpliwie czekamy, by móc przedstawić nowych uczestników. Poprzednia edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem widzów i chcemy powtórzyć ten sukces oferując im jeszcze większą dawkę niezapomnianych emocji - komentuje Barbara Wiśniewska-Grzesiak, Executive Producer w Viaplay

Produkcją programu zajmuje Endemol Shine Polska, który jest częścią międzynarodowej grupy Banijay.

- "Fort Boyard" jest jednym z flagowych formatów z ogromnego katalogu Banijay, który przez ponad trzydzieści lat pojawił się w prawie czterdziestu krajach. Dlatego bardzo cieszymy się, że zeszłoroczny powrót programu, tym razem na platformę streamingową, okazał się dużym sukcesem i możemy wrócić do Francji, żeby wspólnie z Viaplay nakręcić jego drugi sezon - mówi Ryszard Sibilski, prezes Endemol Shine Polska.

Wszystkie odcinki będą dostępne na platformie Viaplay, należącej do Viaplay Group, jesienią 2022 roku.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Znowu ci celebryci. Bez nich żadne "show" w TV się nie odbędzie. :)
 2  
Oglądał bym gdyby wzięli zwyczajnych ludzi a nie gwiazdeczki
 2