Łukasz Szewczyk07.06.2022 (15:04)brak komentarzy

TikTok Avatars. Nowy sposób na wyrażenie siebie

• Platforma rozrywkowa TikTok wprowadza TikTok Avatars
• Dzięki nowej funkcji użytkownicy uzyskają ciekawy sposób na kreatywne wyrażenie siebie.
TikTok od początku dba o to, aby każdy z użytkowników mógł być sobą i w pełni wykorzystywał swoją kreatywność na platformie. Z początkiem czerwca firma wprowadziła globalnie nową funkcję TikTok Avatars. Dzięki niej użytkownicy będą mogli stworzyć własnego awatara, czyli swój graficzny odpowiednik, którego wygląd będzie można dopasować do indywidualnych preferencji.
- TikTok Avatars to kolejny krok w stronę podkreślenia indywidualizmu i charakteru każdego z twórców i użytkowników aktywnych na TikToku. Od dziś użytkownicy naszej platformy maja możliwość wyboru poszczególnych cech wyglądu, takich jak kolor i faktura włosów, ton skóry czy kolor oczu. Awatar może też nosić charakterystyczne okulary, garderobę, a także biżuterię. Dostępna baza atrybutów, z której zgodnie z własnymi fantazjami i potrzebami mogą korzystać nasi użytkownicy, sprzyja tworzeniu inkluzywnego i otwartego środowiska wypełnionego empatią. Już teraz udostępniamy pierwszą wersję TikTok Avatars, ale będziemy systematycznie rozwijać tę funkcję, aby nasi użytkownicy mogli w jak najpełniejszy sposób tworzyć i nawiązywać relacje - komentuje Paula Kornaszewska, Head of Operations TikTok CE.

TikTok zobowiązuje się do tworzenia inkluzywnej i różnorodnej platformy, co w tym przypadku wyraża się także w uwzględnianiu głosu użytkowników w trakcie całego procesu tworzenia nowej usługi. Poza informacjami zwrotnymi od użytkowników, TikTok wykorzystuje w projektowaniu nowej funkcji zaangażowanie grupy Creator Diversity Collective, aby zapewnić możliwie najszerszą gamę dodatków i opcji wyboru, by absolutnie każdy mógł odwzorować swój wygląd do detali.

Jak zacząć?
Aby stworzyć własny awatar, należy otworzyć sekcję efektów w aplikacji i wyszukać efekt Avatar. Z tego poziomu można spersonalizować zdjęcie, a gdy wybierzemy wszystkie elementy, aplikacja pozwoli na nagranie filmu, dzięki któremu awatar nauczy się gestykulować i poruszać tak jak użytkownik.