Łukasz Szewczyk09.06.2022 (14:12)4 komentarze

Canal+ kręci trzeci sezon polskiego serialu "Kruk"

• Adam Kruk powraca, by dokończyć swoje sprawy na Podlasiu w trzecim sezonie serialu, który docenili widzowie oraz krytycy.
• Właśnie wystartowały zdjęcia do jednej z bardziej rozpoznawalnych produkcji Canal+ Original.
• Premiera w Canal+ Premium i Canal+ Online jeszcze w tym roku
Canal+ kręci trzeci sezon polskiego serialu "Kruk"
Trauma. Wiele przeplatających się emocji. Moralne rozterki. Wybór pomiędzy wyższym dobrem a próbą wymierzenia sprawiedliwości. Za żonę, własnymi rękami, dla syna. Ale czy na pewno? Tytułowy bohater ma w sobie wiele sprzeczności, a jego działania można kwestionować. Warto jednak pamiętać, że zawsze przyświecały mu dobre intencje i poczucie misji, jak przystało na pełnokrwistego komisarza policji. Życie brutalnie pokazuje jednak, że świat nie jest czarno-biały.
To ta niejednoznaczność, cierpienie i walka z wewnętrznymi demonami, narastające przez kolejne sezony serialu buduje wiarygodność Kruka. Bohatera, którego można kochać, można też nie lubić, ale który na pewno zapada w pamięć.

Nad kontynuacją serialu pracuje autor scenariusza wszystkich sezonów Jakub Korolczuk oraz reżyserzy Maciej Pieprzyca i Adrian Panek.

- W trzecim sezonie cel Kruka jest bardzo prosty - znaleźć morderców żony i zemścić się. Ale bycie mścicielem z dzieckiem na rękach nie jest łatwe. Dlatego Kruk będzie musiał z jednej strony pogodzić ojcostwo z prowadzeniem śledztwa, a z drugiej trzymać obie rzeczywistości jak najdalej od siebie, bo ich spotkanie grozi kompletną katastrofą- mówi Jakub Korolczuk.

"Kruk" to wizytówka tego, jak postrzegamy produkcje naszych seriali premium. Na najwyższym poziomie stoi tu m.in. koncepcja, która pozwala kontynuować tę historię, realizacja, która czyni tę produkcję tak zapadającą w pamięć i wyjątkowe aktorstwo, dzięki któremu na ekranie widzimy bohaterów z krwi i kości. Niewątpliwie jest białym krukiem w naszym portfolio i wierzymy, że trzeci sezon utrzyma wysoko zawieszoną poprzeczkę - dodaje Beata Ryczkowska, dyrektorka produkcji oryginalnych i koprodukcji Canal+ Polska.

W rolach głównych: Michał Żurawski, Magdalena Koleśnik, Tomasz Włosok, Danuta Kierklo. Autorem formatu jest Jakub Korolczuk. Reżyserują Maciej Pieprzyca i Adrian Panek. Producenci z ramienia Opus TV to Piotr Dzięcioł i Łukasz Dzięcioł. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Witold Płóciennik, a za muzykę Bartosz Chajdecki. Za scenografię serialu odpowiada Iza Cieszko, za kostiumy Hanka Podraza, a za charakteryzację Iza Andrys. Montażyści to Leszek Starzyński i Paweł Laskowski. Kierownikiem produkcji jest Renata Łysik, producentem liniowym Aleksandra Skraba.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Lepiej nie.
 2  
Oby nie zepsuli tego serialu.
 2  
Bedzie ok
 0  
"Kruk to wizytówka tego, jak postrzegamy produkcje naszych seriali premium". Przeciągnięte sceny tortur i mroczne scenerie, które nie zawsze dobrze wyglądają w 4k. Serial nie wciąga tak widza w fabułę jak "Belfer" a wiele scen może doprowadzić do wymiotów. Skoro tak ma wyglądać wizytówka kanału premium to dlatego mimo sporych nakładów na produkcje nie widać efektów. Gdzie obiecane "Listy zza grobu" na podstawie powieści Mroza?
 2