Łukasz Szewczyk20.06.2022 (12:07)6 komentarzy

Canal+ i Polsat łączą siły. Powstaje wspólny serial "Sortownia"

• Canal+ Polska i Polsat po raz pierwszy wspólnie wyprodukują serial dla polskich widzów
• "Sortownia" to 8-odcinkowy dramat obyczajowy.
• Zdjęcia do serialu ruszają w sierpniu.
Canal+ i Polsat
"Sortownia" jest historią lekarza pracującego na oddziale ratunkowym w jednym z warszawskich szpitali, w miejscu, gdzie ratuje się ludzkie życie. To tu zapadają decyzje kogo ratować w pierwszej kolejności, "sortując" pacjentów kodami czerwonym, żółtym i zielonym. Praca w ekstremalnych warunkach, walka z czasem i nieodwracalne w skutkach decyzje to codzienność głównego bohatera. Codzienność uzależniająca go jak narkotyk. Bo balansowanie między czyimś życiem, a śmiercią daje też poczucie władzy, a nawet prawo stawania powyżej moralnych zasad.
Jak przekonują nadawcy, serial jest pierwszą koprodukcją Canal+ Polska i Polsatu, a także pierwszą tego typu współpracą dwóch nadawców na polskim rynku. Producentem wykonawczym jest TFP.

- Dzięki niekonwencjonalnej współpracy dwóch czołowych brandów wykorzystujemy ich siłę, potencjał promocyjny i doświadczenie zdobywane latami na polskim rynku, jednocześnie obejmując zasięgiem bardzo szeroką grupę widzów. Przyznam, że jesteśmy bardzo podekscytowani wspólnym projektem, bo taki alians koprodukcyjny i dystrybucyjny jest w naszej polskiej branży telewizyjnej czymś zupełnie nowym. Ponadto projekt sam w sobie, zaczynając od samej historii, poprzez casting, twórców i tzw. production values sprawiają, że mówimy tu już o kategorii superprodukcji - mówi Małgorzata Seck, wiceprezes ds. programowych w Canal+ Polska.

- Śledzę nowości u konkurencji i lubię seriale Canal+, więc podwójnie cieszę się na współpracę - jako widz i jako Dyrektor Programowy. Jestem pewna, że mariaż fantastycznego zespołu produkcyjnego w postaci utalentowanej reżyser Anny Kazejak, scenarzystów oraz plejady gwiazd sprawi, że widzowie z mocnym biciem serca będą czekać na każdy odcinek serialu - dodaje Nina Terentiew, Dyrektor Programowa Polsatu.

Za kamerą stanie Anna Kazejak ("Fucking Bornholm", "Skrzydlate świnie"), a za scenariusz odpowiedzialni są Wiktor Piątkowski ("Wataha", "Wojenne dziewczyny"), Monika Powalisz ("Belfer"), Michał Wawrzecki ("Chyłka") i Joanna Kozłowska ("Wotum nieufności"). Kierownikiem literackim ze strony Canal+ została Dana Łukasińska, a reżyserką castingu Julia Popkiewicz.

Premiera serialu "Sortownia" planowana jest na pierwszą połowę 2023 roku na antenie Canal+ Premium oraz w serwisach Canal+ Online i Polsat Box Go, a następnie na antenie Telewizji Polsat.

Dodatkowo na 2023 rok Canal+ zapowiada seriale "Belfer 3" i "Strange Angels".

Komentarze (1 - 6 z 6)

>Canal+ Polska i Polsat po raz pierwszy wspólnie wyprodukują serial dla polskich widzów

Ktoś tu zapomniał o "13. posterunku"
 9  
"13 posterunek" chyba był na nieco innych zasadach. Tutaj przy produkcji współpracują wspólnie zespoły Canal+ i Polsatu. Przy "13 posterunku" było trochę inaczej, z tego co pamiętam.
 1  
Szkoda szargać sobie reputację pis-owskim Polsatem .
 0  
Polsat jest PiSowski? Chyba cię pogięło... to co w takim razie powiesz o tvnie czy wyborczej? Bardziej partyjnych mediów to już chyba nie ma! Ogólnie dużo osób przyjęło retorykę, że jesli ktoś nie naparza 24/7 na PiS tylko przedstawia same informacje, to już jest propisowski...Opamiętajcie się, bo chyba opozycja zrobiła wam już wodę z mózgu..
 3  
Niezadługo pewnie Canal+ i Polsat już w ogóle się na dobre połączą.Będzie CP+
 2  
W dobie konkurencji sportowej od Viaplay i filmowej od Netflixa, HBO Max, Amazon Prime i Disney+ nieuniknione jest że Polsat Box i Canal+ będą się łączyć częściej.
 3