Łukasz Szewczyk21.06.2022 (13:33)brak komentarzy

Ponad milion widzów finału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych w Eurosporcie

• Niedzielny mecz Łomży Vive Kielce z Barceloną w finale Ligi Mistrzów oglądało w Eurosporcie 1 średnio 510 tys. widzów - informuje nadawca.
• W decydujących momentach spotkanie śledziło 1,1 mln osób
Final Four Ligi Mistrzów
Piłka ręczna jest jednym z filarów oferty Eurosportu. Od kilku sezonów stacja pokazuje na żywo europejskie puchary na czele z Ligą Mistrzów i Ligą Europejską. Wszystkie mecze tych rozgrywek dostępne są w Eurosporcie Extra w Playerze, a te najważniejsze - z udziałem polskich drużyn - także w kanałach telewizyjnych. W minionym sezonie fani szczypiorniaka mogli śledzić w Eurosporcie między innymi rywalizację Orlen Wisły Płock w Lidze Europejskiej oraz Łomży Vive Kielce w Lidze Mistrzów.
Drużyna z Kielc w weekend wystąpiła w turnieju finałowym najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych. W sobotę pokonała w półfinale Telekom Veszprem, a w niedzielę zmierzyła się z broniącą tytułu Barceloną. Niezwykle emocjonujące, zakończone dopiero rzutami karnymi spotkanie oglądało w Eurosporcie 1 średnio 510 tys. widzów. Decydujące momenty przyciągnęły przed ekrany aż 1,1 mln kibiców. Eurosport 1 był w czasie meczu kanałem sportowym numer 1 w Polsce, a relacja z finału była najchętniej oglądaną transmisją w kanałach sportowych w miniony weekend.

- Chciałabym bardzo pogratulować Łomży Vive Kielce niezwykłego osiągnięcia - bycie drugą drużyną Europy to powód do wielkiej dumy! Turniej Final Four Ligi Mistrzów po raz kolejny pokazał jak pasjonującą dyscypliną jest piłka ręczna, która od kilku lat zajmuje bardzo ważne miejsce w naszych ramówkach. W niedzielę zakończyliśmy kolejny sezon z europejską piłką ręczną w Eurosporcie i jestem bardzo szczęśliwa, że finał oglądało momentami nawet ponad milion widzów. Jestem pewna, że w przyszłym sezonie Łomża Vive Kielce ponownie będzie walczyć o zwycięstwo w Lidze Mistrzów, a Eurosport pokaże te emocjonujące zmagania milionom kibiców - podkreśliła Dorota Żurkowska, dyrektor Eurosportu w Polsce i Członek Zarządu TVN.
Eurosport