Łukasz Szewczyk23.06.2022 (16:46)brak komentarzy

Wielki żużel. SGP Polski w Gorzowie w TTV i Eurosporcie Extra w Playerze

• Rywalizacja o indywidualne mistrzostwo świata na żużlu ponownie zagości na ogólnodostępnym kanale TTV
• W sobotę (25 czerwca) wszyscy fani żużla będą mogli obejrzeć piątą rundę cyklu Speedway Grand Prix.
Wielki żużel. SGP Polski w Gorzowie w TTV i Eurosporcie Extra w Playerze
SGP Gorzowa to kolejne wielkie wydarzenie sportowe transmitowane na otwartych kanałach Grupy TVN. W ostatnich miesiącach lider rynku telewizyjnego w Polsce relacjonował m.in. Puchar Świata w skokach narciarskich, finał Roland-Garros kobiet i mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn. Transmitowane w TTV Speedway Grand Prix Warszawy cieszyło się najwyższą oglądalnością SGP w Polsce od 20 lat. Rywalizacja na Stadionie Narodowym przyciągnęła przed telewizory blisko pół miliona osób.
W sobotę (25 czerwca 2022 roku) żużel na najwyższym poziomie powróci na ogólnodostępną, bezpłatną antenę TTV. O 18:30 rozpocznie się transmisja piątej rundy indywidualnych mistrzostw świata - SGP Polski w Gorzowie. Zawody dostępne będą także w Eurosporcie Extra w Playerze, gdzie miłośnicy żużla będą mogli cieszyć się transmisją bez reklam, dodatkowymi ujęciami, w tym z parku maszyn. O 13:00 Eurosport Extra pokaże także kwalifikacje.

Jednym z największych faworytów rywalizacji będzie Bartosz Zmarzlik. Lider cyklu zna tor w Gorzowie na wylot i już dwukrotnie wygrał na nim rundę SGP. Po czterech rundach drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Maciej Janowski. Patryk Dudek - triumfator SGP w Teterowie - jest ósmy.

Kolejną odsłonę walki o tytuł najlepszego żużlowca świata prosto ze stadionu skomentują Michał Korościel i Rafał Lewicki. W studiu w Gorzowie gośćmi Marcina Kuźbickiego będą Piotr Protasiewicz i Grzegorz Walasek. Z kolei rozmowy z bohaterami wieczoru przeprowadzi Sebastian Szczęsny.