Łukasz Szewczyk25.06.2022 (12:16)7 komentarzy

Cyfryzacja TV. Nadwcy prywatni protestują: Nierówne traktowanie, przywileje dla TVP

• Prywatni nadawcy gorzko o działaniach UKE
• "Inaczej potraktowano telewizje prywatne, a inaczej telewizję publiczną"
• Ograniczony dostęp do kanałów nadawców prywatnych
Cyfryzacja TV. Nadwcy prywatni protestują: Nierówne traktowanie, przywileje dla TVP
Stanowisko nadawców komercyjnych wobec zmiany harmonogramu refarmingu:

"27 czerwca br. zakończy się proces zmiany częstotliwości i standardu nadawania naziemnych stacji telewizyjnych - z DVB-T na DVB-T2. W wyniku decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej na wniosek Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji inaczej potraktowano telewizje prywatne, a inaczej telewizję publiczną, która w przeciwieństwie do nadawców komercyjnych nie musi przechodzić na nowy standard nadawania DVB-T2.
Oznacza to, że proces refarmingu i zmiany standardu nadawania został przeprowadzony w sposób znacząco odmienny od ustaleń poczynionych w ostatnich 2 latach w gronie nadawców, UKE, KRRiT oraz Ministerstwa Cyfryzacji. W efekcie około 2,5 mln widzów pozostaje bez możliwości odbierania ogólnodostępnych kanałów Polsatu, TVN, TV Puls, Kino Polska oraz wielu innych.

Przeciwstawiamy się niesprawiedliwym działaniom, które pozbawiają dużą część widzów telewizji naziemnej dostępu do ulubionych kanałów oraz traktują w sposób dyskryminujący wszystkich nadawców komercyjnych, faworyzując Telewizję Publiczną.

Będziemy walczyć o prawa widzów, a także nasze, jako największych nadawców w Polsce, przed skutkami tych działań oraz domagać się adekwatnej rekompensaty i jak najszybszego przełączenia kanałów TVP na standard nadawania obowiązujący pozostałych nadawców"


Kanały z ograniczonym dostępem w naziemnej telewizji cyfrowej po refarmingu UKE: Polsat, TV4, TV6, Super Polsat, Eska TV, Polo TV, Fokus TV, TVN, TVN 7, TTV, TV Puls, Puls 2, Stopklatka.

Komentarze (1 - 7 z 7)

To jest to samo co CANAL+ I POLSAT BOX robią z TVP3 u nich jest tylko TVP3 Warszawa w całej Polsce a gdzie inne Miasta????
 3  
To jest to samo co CANAL+ I POLSAT BOX robią z TVP3 u nich jest tylko TVP3 Warszawa w całej Polsce a gdzie inne Miasta????
Jak TVP zapłaci i wystrzeli na satelitę sygnału kilkunastu kanałów lokalnych, to wtedy będą. Na razie satelitarnie nadają tylko Warszawę. Pisz do Kurskiego.
 4  
Wiedziałem, że będzie ból du** pozostałych, tylko na to czekałem. Jakoś kilkanaście lat temu w naziemnej było kilka kanałów i było dobrze. Przecież każdy wie, że okres obecny to jest przejściowy, bo wiele osób nie zdążyło się przestawić na dvb-t2.
 2  
Przecież każdy wie, że okres obecny to jest przejściowy, bo wiele osób nie zdążyło się przestawić na dvb-t2.
Warunki "przechodzenia" miały być takie sam dla wszystkich, także dla TVP. Nagle zmieniono to, mimo ustaleń. Jak będzie tracił widzó i miliony złotych, to ciekawe czy tak samo będziesz do tego podchodził :)
 4  
Ja proponuje by rząd do każdego nowego dekodera lub telewizora T2 dał miskę ryżu.
Bo ryż i inne produkty drożeją szybciej od wypład i emerytur.
 2  
Przecież na tych naziemnych kanałach nic nie ma więc o co tyle hałasu ;) no chyba, że ludzie zostali odcięci od oglądania reklam ;)
 1  
W lipcu 2013 roku kupiłem za 100 złotych dekoder DVB-T do swojego telewizora kineskopowego w związku z wyłączeniem analogu. Minęło zaledwie 9 lat, a już zmieniają standard nadawania i chcą zmusić do kolejnej wymiany sprzętu! Po dziewięciu latach!!! A telewizja analogowa działała przez całe dziesięciolecia bez zmian co kilka lat!!! Telewizor kupiony w 1992 roku działał bez problemu na sygnale analogowym aż do 2013 roku (do tej pory z niego korzystam przez dekoder DVB-T, bo telewizor jest bezawaryjny i po prostu działa już 30 lat bez awarii i napraw!)

Niech się pukną w głowę! Bardzo dobrze, że TVP poszła po rozum do głowy i ostatecznie zostaje w standardzie DVB-T. Cieszę się, że nie muszę kupować nowego dekodera. Ja tam nie potrzebuję kanałów komercyjnych do szczęścia, bo co tam oglądać - reklamy przerywane fragmentami filmów? Dziękuję, postoję. A w TVP oglądam filmy NIEPRZERYWANE REKLAMAMI, luksus...
Franek z mieszkania 27 27.06.2022 (17:26:26)
 6