Łukasz Szewczyk01.07.2022 (6:45)1 komentarz

HBO Max na pierwszą połowę lipca. "Rodzice 3", "Co robimy w ukryciu 4", "Mała doboszka"

• HBO Max ogłasza ramówkowe nowości na pierwsze dwa tygodnie lipca
HBO Max
Wśród wybranych serialowych propozycji HBO Max na lipiec widzowie znajdą "Mała doboszka" (od 1 lipca). Jest to miniserial oparty na bestsellerowej powieści szpiegowskiej Johna le Carré o tym samym tytule. To trzymającą w napięciu i wybuchowa historia o szpiegostwie i międzynarodowej grze o wysoką stawkę. Florence Pugh, Alexander Skarsgård i Michael Shannon w rolach głównych. Z kolei producenci głośnej komedii "Magic Mike" i tematycznych pokazów na żywo przedstawiają intrygujący i seksowny program "Być jak Magic Mike" (od 1 lipca), w którym grupa mężczyzn przechodzi metamorfozę, żeby upodobnić się do filmowego Magic Mike'a.
Lata 80. i "Marzenia o Manhattanie " (od 1 lipca). Trójka przyjaciół, którzy niedawno skończyli studia i znają się od dziecka, realizuje swoje marzenia na Manhattanie, ale nadal ma ogromny sentyment do rodzinnego, robotniczego miasteczka na Long Island. Kolejna propozycja "Przez galaktykę" (od 6 lipca) to serial dla fanów science fiction. Załoga zaciekłych więźniarek ucieka przez galaktykę. Gang porywa ich więzienny statek transportowy w poszukiwaniu współrzędnych Arkadii, mitycznego raju, w którym przestępcy mogą być wolni.

Wśród serialowych propozycji także: "Domostwo" (od 11 lipca) - niedawno owdowiały ojciec walczy o nowe życiowe otwarcie i przyjmuje od dawna nieobsadzone stanowisko zarządcy budynku w zaniedbanym osiedlu mieszkaniowym; "Co robimy w ukryciu IV" (od 13 lipca), czyli czwarty sezon opowieści o codziennym, a raczej conocnym, życiu trzech wampirów, które egzystowały razem przez setki lat na Staten Island; "Tuca & Bertie III" (od 13 lipca) - trzeci sezon animowanego serialu komediowego Adult Swim o najlepszych ptasich przyjaciółkach - wolnomyślicielce Tuce i niepewnej Bertie, które podróżują razem przez zmienne koleje życia; "Trzy żwawe Debry II" (od 13 lipca) - drugi sezon surrealistycznej opowieści o codziennym życiu trzech szalonych gospodyń domowych w ich zamożnym miasteczku Lemoncurd w stanie Connecticut; "Złodziej, jego żona i kajak" (od 14lipca) - opowieści o parze, która oszukała świat, rodzinę i przyjaciół, fingując śmierć mężczyzny. Ich celem było zdobycie pieniędzy z jego ubezpieczenie na życie i uniknięcie bankructwa; "Rodzice III" (od 15 lipca), czyli trzeci sezon serialu pokazującego paradoks, który zna każdy rodzic, chociaż nigdy się do tego nie przyzna - że jest gotowy oddać życie za swoje dzieci, ale czasem ma też ochotę je zabić. W głównych rolach Martin Freeman oraz Daisy Haggard; oraz "Pogoń za miłością" (od 15 lipca) - oparta na dowcipnej powieści Nancy Mitford historia Fanny i Lindy, dwóch młodych kuzynek i przyjaciółek, które uczą się miłości i dorosłego życia w latach przed II wojną światową.

FILM
Miesiąc rozpocznie "Cenzorka" (1 lipca). Kiedy cenzorka filmowa odkrywa horror, który odnosi się bezpośrednio do tajemniczego zniknięcia jej siostry, postanawia rozwikłać zagadkę stojącą za obrazem. W filmie "Wonder Woman: Więzy krwi" (2 lipca) tytułowa Wonder Woman próbuje pomóc Vanessie, niespokojnej młodej dziewczynie, która wpadła w sieć niebezpiecznej organizacji znanej jako Villainy Inc. i kierowanej przez dr Cyber.

Wśród premier "Na zawsze" (2 lipca). W postapokaliptycznej węgiersko-ukraińskiej wiosce Ocsenas jest jedyną osobą, która próbuje przetrwać. Mężczyzna pomaga wszystkim, a jednocześnie jest uwikłany w miłosny trójkąt, który określi jego przyszłość. "Dzień flagi" (3 lipca). Dylan Penn w intymnym portrecie młodej kobiety, która usiłuje pogodzić swoje wspomnienia o kochającym ojcu z faktem, że był on najbardziej znanym fałszerzem w historii USA. Sean Penn za kamerą i w jednej z głównych ról.

"Anette" (3 lipca) to historia osadzona we współczesnym Los Angeles. Komik standupowy zakochuje się w światowej sławy śpiewaczce operowej. Tworzą namiętną i czarującą parę. Wraz z narodzinami ich pierwszego dziecka i ich życie wywraca się do góry nogami. Adam Driver i Marion Cotillard w rolach głównych. Z kolei "Ludzki głos" (od 3 lipca) to powieść o kobiecie, która obserwuje upływ czasu obok walizek byłego kochanka (który ma je odebrać, ale nigdy nie przybywa) oraz niespokojnym psie, który nie rozumie, że jego pan go opuścił. Dwie żywe istoty w obliczu porzucenia. Reżyseria i scenariusz Pedro Almodóvar.

Widzowie zobaczą także "Uciekaj i strzelaj" (4 lipca). Po opuszczeniu przestępczej ścieżki, Ray prowadzi uczciwe życie. Kiedy jednak jego przeszłość zostaje odkryta, mężczyzna zmuszony jest wykonać ostatnią brudną robotę. Z filmie "Drobiazgi" (8 lipca) gospodarz telewizyjny kwestionuje swoją śmiertelność i spuściznę po śmierci bliskiego przyjaciela. Kiedy natrafia na niespodziewany list od młodego fana, udaje się do amerykańskiej głuszy w poszukiwaniu sensu życia.

Wśród filmowych premier "Wszystkie księżyce" (9 lipca). Podczas wojny w Hiszpanii w 1876 roku sierociniec zostaje zbombardowany, a młoda dziewczyna doznaje ciężkich ram. Ratuje ją kobieta, która daje jej dar życia wiecznego... zmieniając ją w wampira. "Fabian albo świat schodzi na psy " (10 lipca). Jakob Fabian za dnia pracuje w reklamie firmy tytoniowej, a nocami przemierza bary, burdele i pracownie artystyczne. Pewnego dnia zakochuje się w aktorce, ale gdy jej kariera zaczyna się rozwijać, jego perspektywy zaczynają blednąć.

DOKUMENTY
"Stado" (od 7 lipca) to najnowszy polski film dokumentalny Max Original; historia amatorskiej drużyny dziewczęcej woltyżerki, która podejmuje wyzwanie wejścia w sportowy świat profesjonalistów. Zawodniczki nie zdają sobie jednak sprawy, jak wiele poświęceń wiąże się z tą decyzją

Serial "Morderstwo w Schull" (od 7 lipca) pokazuje wydarzenia z 1996 roku. Dwa dni przed Bożym Narodzeniem, producentka telewizyjna Sophie Toscan du Plantier została brutalnie zamordowana w swoim domku letniskowym w Schull w West Cork . Z kolei "15 minut wstydu" (id 7 lipca) to bardzo aktualny film dokumentalny, który otwiera oczy na świat publicznego szkalowania. Ta jazda bez trzymanki pokazuje osoby z całych Stanów Zjednoczonych, które zostały publicznie upokorzone.

Wśród premier serial dokumentalny "Fantastyczni przyjaciele" (od 9 lipca), którego gospodarzami są aktorzy i bracia bliźniacy James i Oliver Phelpsowie. Podróżują po świecie, przedstawiając widzom ciekawe i magiczne miejsca. W każdym odcinku towarzyszy im inny znany gość (np. Maisie Williams czy Haley Joel Osment), wraz z którym podejmują oni ciekawe i często zabawne wyzwania. W jednym z odcinków odwiedzają Polskę

Kolejna propozycja to serial HBO "Anarchiści" (od 11 lipca). Społeczność anarchistów emigruje do Acapulco w Meksyku - trzeciego najniebezpieczniejszego miasta na świecie - aby uciec przed władzą państw i banków. W miarę rozwoju ruchu ich zbiorowe dążenie do alternatywnego życia jest zagrożone przez bogactwo, konflikty, narkotyki i morderstwa "Kraniec ziemi" (od 13 lipca) to serial dokumentalny o sportowcach, którzy próbują dokonać bezprecedensowych wyczynów w odległych i często zdradzieckich miejscach na świecie. Każdy odcinek przedstawia inną grupę śmiałków, którzy próbują przekroczyć granice ludzkich możliwości.

"Zakazana pomarańcza" (14 lipca). "Mechaniczna pomarańcza" jest jednym z najwybitniejszych filmów Stanleya Kubricka, a tym samym arcydziełem kina, a jednak film został zakazany przez hiszpański rząd Franco, faszystowską dyktaturę, która rządziła krajem przez ponad 35 lat. "Ku przepaści: Bóg, chciwość i kult Gwen Shamblin" (15 lipca) to serial dokumentalny przedstawiający kontrowersyjny kościół Remnant Fellowship i jego przywódczynię, guru dietetyki, Gwen Shamblin Larę. Po zdobyciu sławy Lara założyła kościół, który wkrótce został oskarżony o nadużycia w swoich praktyk.

Nowości w HBO Max dzień po dniu (1-15 lipca 2022):

• 1 lipca
Być jak Magic Mike, odc. 1-7
Mała doboszka, odc. 1-8
Marzenia o Manhattanie, odc. 1-6
Superman i Lois II, odc. 15
Magiczne Magiimiecze, II, odc. 37-38
Spider-Man
Spider-Man 2
Spider-Man 3
Niesamowity Spider-Man
Niesamowity Spider-Man 2
Cenzorka
Drużba nie żyje
Lil' Buck: Prawdziwy łabędź
Niczym tchnienie
Pachnidło: Historia mordercy
Parkland
Poszukiwana silna kobieta
Słynna Bettie Page
Studs Terkel słucha Ameryki
Sunset Limited
Syn
Ukradzione córki: Porwane przez Boko Haram
Uniwersytet Sing Sing
Więzienny eksperyment
Złość

• 2 lipca
Złap mnie, jeśli potrafisz
Na zawsze
Spider-Man Uniwersum
Wonder Woman: Więzy krwi
Tęczowa Rubinka, odc. 27-52

• 3 lipca
Annette
Dzień flagi
Ludzki głos
Na górze
Monster Beach, odc. 16-48

• 4 lipca
Królowa
Run & Gun
Obecność 2
Egzorcysta
Luther I, odc. 1-6
Luther II, odc. 1-4
Luther III, odc. 1-4
Luther IV, odc. 1-2
Luther V, odc. 1-4
Westworld IV, odc. 2

• 5 lipca
Szóstka z Nebraski, odc. 3
Irma Vep, odc. 5
Przerwa z Sam Jay II, odc.7
Nie z tego świata, odc. 1-22
Nie z tego świata II, odc. 1-22
Nie z tego świataIII, odc. 1-16
Nie z tego świataIV, odc. 1-22
Nie z tego świataV, odc. 1-22
Nie z tego świataVI, odc. 1-22
Nie z tego świataVII, odc. 1-23
Nie z tego świataVIII, odc. 1-23
Nie z tego świataIX, odc. 1-23
Nie z tego świataX, odc. 1-23
Nie z tego świataXI, odc. 1-23
Nie z tego świataXII, odc. 1-23
Nie z tego świataXIII, odc. 1-23
Nie z tego świataXIV, odc. 1-20
Nie z tego świataXV, odc. 1-20
Podjazdy
Spycies
Morderstwo ze spadochronem
Bajer z Bel-Air znowu razem

• 6 lipca
Ścigany (1993)
Bill Maher: a jednak mam rację
Bill Maher: Na żywo z Oklahomy
Przez galaktykę, odc. 1-8
Birdgirl II, odc. 4

• 7 lipca
Pogoda na miłość, odc. 1-22
Pogoda na miłość II, odc. 1-23
Pogoda na miłość III, odc. 1-22
Pogoda na miłość IV, odc. 1-21
Pogoda na miłość V, odc. 1-18
Pogoda na miłość VI, odc. 1-24
Pogoda na miłość VII, odc. 1-22
Pogoda na miłość VIII, odc. 1-22
Pogoda na miłość IX, odc. 1-13
Morderstwo w Schull, odc. 1-5
T.J. Miller: Pedantycznie śmieszny
2001: Rozbłyski w ciemności
Krzyżówkowe zagadki: Śmiertelny zjazd
15 minut wstydu
Stado

• 8 lipca
Drobiazgi
Piloci z Tuskegee
Will Ferrell: Ostatnia noc z George'em Bushem

• 9 lipca
Fantastyczni przyjaciele, odc. 1
Pociąg do nieskończoności II, odc. 1-10
Igraszki losu
Czarnoksiężnik z Krainy Oz
Wszystkie księżyce

• 10 lipca
Alf, odc. 1-25
Alf II, odc. 1-24
Alf III, odc. 1-26
Alf IV, odc. 1-24
Alf - świąteczny odcinek specjalny
Fabian albo świat schodzi na psy
Z/wewnątrz, część 1
Z/wewnątrz, część 2

• 11 lipca
Domostwo, odc. 1-8
Anarchiści, odc. 1
Westworld IV, odc. 3
Mikrokosmos
Pani Henderson

• 12 lipca
Szóstka z Nebraski, odc. 4
Roswell, w Nowym Meksyku IV, odc. 5
Irma Vep, odc. 6
Przerwa z Sam Jay II, odc. 8
Nostromo: Sen niemożliwy Davida Leana

• 13 lipca
Tuca i Bertie III, odc. 1-2
Co robimy w ukryciu IV, odc. 1-2
Trzy żwawe Debry II, odc. 1-10
Kraniec ziemi, odc. 1
Birdgirl II, odc. 5

• 14 lipca
Złodziej, jego żona i kajak, odc. 1-4
Zakazana pomarańcza
Krzyżówkowe zagadki: Zginął-zgadula

• 15 lipca
Rodzice III, odc. 1-10
Pogoń za miłością, odc. 1-3
Ku przepaści: Bóg, chciwość i kult Gwen Shamblin, odc. 1-5
Blade Runner 2049
Zabić Bin Ladena: Operacja Geronimo

Komentarze (1 - 1 z 1)

Czekam na alfa.
 5