Łukasz Szewczyk05.07.2022 (15:28)4 komentarze

Porządki w ofercie HBO Max. Przygotowania do fuzji z Discovery+?

• Zamieszanie z ofertą HBO Max
HBO Max
Od kilku dni użytkownicy HBO Max zaczęli dostrzegać, że z popularnej platformy streamingowej niespodziewanie znikają niektóre produkcja. Co ciekawe, wśród nich także produkcje własne platformy, głównie produkcji europejskiej. Okazuje się, że decyzja o usunięciu części produkcji oryginalnych ma związek z planowaną fuzją platform HBO Max i Discovery+.
- Aktualne trwają prace nad przygotowaniem najbardziej atrakcyjnej dla polskich widzów oferty programowej, która będzie zawierała treści najwyższej jakości. W ramach dalszych prac nad połączeniem HBO Max i Discovery+ w jedną globalną platformę streamingową prezentującą szeroki zakres treści z całego Warner Bros. Discovery trwa przegląd aktualnej oferty programowej dotychczasowych serwisów wyjaśnia Gazecie Wyborczej.

Obecnie trwa także przegląd projektów, które są na etapie produkcji i postprodukcji. Światowe media informują nieoficjalnie, że po fuzji medialnych spółek trwa szuanie oszczędności. Jednym z pomysłów jest obcięcie funduszy na europejskie produkcje lokalne (m.in. w Polsce).

Przypomnijmy, że na początku kwietnia Discovery i AT&T sfinalizowały transakcję, w wyniku której doszło do fuzji WarnerMedia i Discovery. Nowa spółka już kilka miesięcy temu zapowiadał, że połączy w jednym globalnym portfelu ponad setkę popularnych i cieszących się zaufaniem marek na świecie, w tym: HBO, Warner Bros., Discovery, DC Comics, CNN, Cartoon Network, HGTV, Food Network, the Turner Networks, TNT, TBS, Eurosport, Magnolia, TLC, Animal Planet czy ID. Kilka tygodni przez oficjalną fuzją zapowiadano, że Discovery+ dołączy do portfolio HBO Max. Obecnie treści Discovery+ w Polsce dostępne są w ramach platformy Player.pl.
Gazeta Wyborcza /wł.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Ciekawe jak to będzie wyglądało na innych rynkach gdzie nie ma HBO, w sumie to nadal będą musieli rozdzielać oferty bo np. u sąsiadów z zachodu nie ma HBO MAX.
 3  
Czegoś nie rozumiem. Co do fuzji ma usuwanie z oferty własnych produkcji. Zrozumiałe jest, że mieliby w ofercie produkcje z innych wytwórni i zmieniają właściciela, ale własne. Czyli wyprodukowaliśmy, ale i tak ich nigdzie nie zobaczycie. Są nasze i trafią do szczerzonego sejfu. Śmiechu warte i irracjonalne.
 10  
HBOmax w naszym rejonie to od poczatku była duzo gorsza oferta niż HBOgo, który łączył bibloteki, Cinemax, HBO oraz cześć HBOmax originals. Wraz z HBOmax odeszły też produkcje od ABC( Feeform) oraz Fx, ktore, to zostały przejęte przez Disneya (które w części wrócą jako STARs na Disney+).
Nie ma już też nowych produkcji od Showtime oraz NBC (Peakock), co związnane jest ze startem nowej platformy na jesieni Skyshowtime.
 1  
Akurat niektóre europejskie produkcje są ciekawe!
No cóż trzeba się będzie niebawem pożegnać z maxem....
 3