Łukasz Szewczyk08.07.2022 (15:33)14 komentarzy

Jesienią ma ruszyć nowy kanał TVP Nauka

• Telewizja Polska zapowiada poszerzenie oferty kanałów tematycznych
TVP Nauka
Telewizja Polska jesienią 2022 roku planuje uruchomić nowy kanał tematyczny TVP Nauka - dowiedział się Presserwis. Stacja będzie miała charakter edukacyjny, a jedną z atrakcji ramówki ma być własny teleturniej "Giganci nauki". Każdy jego odcinek ma przedstawiać jeden temat z określonej dziedziny nauki.
W ramówce nowej stacji znajdą się także programy publicystyczne i filmy dokumentalne o tematyce naukowej. Od jesieni 2021 w roku w sieci funkcjonuje portal nauka.tvp.pl.

TVP Nauka ma być dostępna w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).
Presserwis

Komentarze (1 - 10 z 14)

żyję nadzieją
co do tego kanału.
 9  
Ten kanał obok TVP Kultura i TVP Sport może być najbardziej wartościowym kanałem. Oby tylko trafił do platform satelitarnych
 5  
Bredziok - a TVP Dokument?

Niech wydziela TVP Regionalna z TVP3 ten drugi mógłby nadawać w miejsce TVP Rozrywka i przejąć też zawartość TVP Seriale. Wtedy tworzymy TVP Nauka z obecnego TVP HD i TVP Muzyka z obecnego TVP Seriale.

TVP 1, 2, 3, Info, Sport, Kultura, Dokument i ABC na Mux3 reszta na 5 tj. Regionalna, Historia, Nauka, Kobieta, Muzyka,
 8  
TVP Rozrywka do usunięcia, kanał śmieciowy, ewentualnie połączyć z Kulturą
A TVP HD zrobić rebranding na TVP Sport 2.
TVP Historia połączyć z Dokumentem.
 11  
Tvp rozrywka zaniedbany kanał : / oby tvp nauka było w hd i zadbane tak jak tvp kultura
 6  
TVP się rozwija i to jest istotny fakt.
TVP to dziś konkurencja jeżeli chodzi o system medialny, i stąd takie a nie inne dane Nielsena na temat oglądalności.
TVP stanowi zagrożenie dla platform cyfrowych, i dla tego nowe kanały nie są mile widziane w ramówkach tych platform.
TVP to kontent nie przerywany reklamami, w przeciwieństwie do meinstremu, gdzie reklamy stanowią główną ramówkę programu.
 2  
Jak ja kocham te krytyczne i szydzące komentarze. Widać, że TVP jest bezkonkurencyjna. Trzeba szerzyć zamiłowanie do nauki, a nie bzdurnych para dokumentów. Ja pamiętam Sondę, Kwant, Laboratorium, Telekomputer... Jest nisza, którą trzeba zapełnić. Obecnie na YouTubie jest sporo fascynatów, których śmiało można werbować. Dlaczego obecnie nie ma nic dla dzieci w stylu MatPlanety? Obecnie wypuszczono gimbazy bez wiedzy, umiejętności i chęci poznawania nowych rzeczy. Ich podstawowa wiedza przerasta. No, ale skoro szkołę prześlizgali palcem po smartfonie...!?
 3  
Czy to będzie HiT w wersji tv?
 3  
widać argumentacji rzetelnej niema są tylko slogany nic poza tym .widać wszystkim się nie dogodzi kanały do usunięcia z naziemnej to polo tv. TVP SPORT 2 owszem może być POLSAT SPORT HD , POLSAT SERIALE HD ,KINO POLSKA HD .
 0  
Kanał TVP Rozrywka do likwidacji!
 7