Łukasz Szewczyk27.07.2022 (16:44)brak komentarzy

"Rick i Morty" wracają z szóstym sezonem. Od września w HBO Max (wideo)

• "Rick i Morty", głośny serial Adult Swim wraca z szóstym sezonem.
• Premiera nowego sezonu zaplanowana została w Polsce równolegle ze światową premierą.
6 sezon "Rick i Morty" w HBO Max
Przedstawiciele Adult Swim ogłosili dzisiaj datę światowej premiery najnowszego sezonu serialu "Rick i Morty". Już 5 września nad ranem polscy fani produkcji animowanych dla dorosłych będą mogli cieszyć się nowymi przygodami szalonego dziadka i jego nieśmiałego wnuka.
- Trudno przecenić wpływ serialu "Rick i Morty". Jest on czymś więcej niż tylko hitem; to produkcja, która stała się prawdziwym międzynarodowym fenomenem - powiedział Michael Ouweleen, prezes Adult Swim i Cartoon Network. - Przygotowując się do premiery najnowszego sezonu, który mamy nadzieję także stanie się kultowy, zaprosimy fanów - w bardzo nietypowy sposób - do udziału w zabawie. Miejcie więc oczy otwarte - dodaje.

"Rick i Morty" był najpopularniejszym serialem komediowym we wszystkich telewizjach kablowych w 2017, 2019 i 2021 roku w USA. Od momentu startu HBO Max jest jednym z najchętniej oglądanych seriali na platformie zarówno w USA, jak i na świecie. Globalnie w telewizji linearnej, cyfrowej i w serwisach streamingowych obejrzano go ponad 10 miliardów razy.

"Rick i Morty" to wyróżniony dwoma nagrodami Emmy animowany serial komediowy Adult Swim. Jego głównymi bohaterami są genialny, lecz socjopatyczny naukowiec, który wciąga swojego nieśmiałego wnuka w szalenie niebezpieczne przygody w całym wszechświecie. W każdym 30-minutowym odcinku śledzimy przygody, jakie Rick Sanchez, mieszkający ze swoją córką Beth i jej rodziną, przeżywa podczas międzygalaktycznych eskapad, w których towarzyszą mu córka, zięć Jerry, wnuczka Summer i wnuk Morty.

W szóstym sezonie naszych bohaterów zastajemy tam, gdzie widzieliśmy ich po raz ostatni - są w kiepskiej formie i wygląda na to, że szczęście się od nich odwróciło. Czy uda im się stanąć na nogi, by wyruszyć na spotkanie kolejnych przygód? A może pogrążą ich piętrzące się problemy? Kto wie... Tarapaty. Rodzina. Intrygi. Stado dinozaurów! Jeszcze większe tarapaty.

W rolach głównych w serialu "Rick i Morty" ponownie usłyszymy głosy Justina Roilanda, Sarah Chalke, Chrisa Parnella i Spencera Grammera. Pomysłodawcami serialu są Dan Harmon i Justin Roiland, którzy pełnią także obowiązki producentów wykonawczych.

Światowa premiera szóstego sezonu serialu Adult Swim "Rick i Morty" odbędzie się 4 września wieczorem w USA (11:00 p.m. ET/PT.), a w Europie 5 września nad ranem. Tego dnia pierwszy odcinek produkcji dodany zostanie do serwisu HBO Max także w Polsce.