Łukasz Szewczyk01.08.2022 (11:02)brak komentarzy

Grzegorz Rzeczkowski dołącza do redakcji Newsweeka

• Grzegorz Rzeczkowski, dziennikarz polityczny i śledczy, od sierpnia 2022 roku dołącza do redakcji Newsweeka.
Grzegorz Rzeczkowski dołącza do redakcji Newsweeka
Grzegorz Rzeczkowski będzie dziennikarzem działu śledczego w tygodniku Newsweek Polska, będzie także tworzył treści dla serwisu Newsweek.pl.
- Przyjście Grzegorza Rzeczkowskiego do Newsweeka jest bardzo dużym wzmocnieniem dla działu śledczego, który właśnie powstaje w naszej redakcji. Cieszę się, że dołącza do nas na stałe dziennikarz z olbrzymim doświadczeniem śledczym, znakomitym warsztatem i wieloma osiągnięciami zawodowymi. Jestem przekonany, że Grzegorz, którego nasi Czytelnicy już znają z publikacji w Newsweeku, zostanie przez nich powitany entuzjastycznie - mówi Tomasz Sekielski, redaktor naczelny Newsweeka.

Grzegorz Rzeczkowski w latach 2009-2022 pracował w tygodniku "Polityka", a ostatnio współpracował z "Gazetą Wyborczą". Jest wykładowcą w katedrze dziennikarstwa Collegium Civitas oraz współpracuje z Uniwersytetem SWPS. W swojej pracy dziennikarskiej opisuje głównie wrogie działania Rosji, jej wpływy i powiązania w Polsce i na Zachodzie. Uczestnik unijnego projektu CEDMO, który bada zjawisko dezinformacji w Europie Środkowej. Autor książek "Obcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i PiS zagrali podsłuchami" (2019) o aferze podsłuchowej, wyróżnionej w konkursie Nagroda im. A. Woyciechowskiego oraz "Katastrofa posmoleńska. Kto rozbił Polskę" (2020), o ludziach, którzy stali za smoleńskimi teoriami spiskowymi. W czerwcu 2022 r. nakładem wydawnictwa Znak ukazała się jego najnowsza książka, rozmowa-rzeka z Maciejem Laskiem "Kłamstwo smoleńskie? Cała prawda nie tylko o katastrofie".