Łukasz Szewczyk08.08.2022 (10:12)2 komentarze

Nowy serial Polsatu. Thriller obyczajowo-kryminalny "Nowi sądziedzi"

• Polsat rozpoczął zdjęcia do adaptacji bestsellerowego thrillera holenderskiej autorki kryminałów - Saskii Noort.
• Serial "Nowi sąsiedzi" to thriller obyczajowo-kryminalny, którego akcja toczy się na nowoczesnym osiedlu na przedmieściach.
Michał Żurawski i Marianna Zydek w serialu "Nowi sąsiedzi" / Fot. Witold Bączyk
Michał Żurawski i Marianna Zydek w serialu "Nowi sąsiedzi" / Fot. Witold Bączyk
W nowym serialu Polsatu poznajemy Ewę i Piotra (Marianna Zydek, Michał Żurawski), które podjęło decyzję o przeprowadzce ze względu na zapowiadające się powiększenie rodziny. Para wiodła do tej pory dość spokojne życie. Ona młoda, wrażliwa, lekko zagubiona dziewczyna, pochodząca z tradycyjnej, religijnej rodziny. On sporo starszy, jest dziennikarzem muzycznym i pochodzi dobrego warszawskiego domu. Para mimo różnicy wieku stanowi zgrana parę.
Sielankę burzy przedwczesny poród i śmierć dziecka. Nowy dom miał być przepełniony szczęściem, a zamienia się w mroczne miejsce. Para próbuje poradzić sobie z tragedią, znajdując wsparcie w nowych sąsiadach. Judyta i Szczepan (Marta Żmuda-Trzebiatowska, Sebastian Fabijański) to bardzo wyzwolona para. Ona jest atrakcyjną, instruktorką fitnessu, on przystojnym policjantem, typem prawdziwego macho.

Marta Żmuda-Trzebiatowska i Sebastian Fabijański w serialu "Nowi sąsiedzi" / Fot. Witold Bączyk
Marta Żmuda-Trzebiatowska i Sebastian Fabijański w serialu "Nowi sąsiedzi" / Fot. Witold Bączyk
Mimo, że sąsiedzi pochodzą z zupełnie innych światów, zaczynają dzielić ze sobą radości i troski, a ich więź mocno się zaciska, co powoduje dramatyczne w skutkach konsekwencje.

Trzecia para sąsiadów, Liliana i Kacper (Jowita Budnik, Mirosław Baka) to tylko z pozoru zgodne małżeństwo. Niedołężność Liliany, buduje między małżonkami mur z tajemnic i frustracji, który nieodwracalnie wpłynie na życie wszystkich sąsiadów.

Gwarantem sukcesu polskiej adaptacji serialu jest gwiazdorska obsada. W rolach głównych zobaczymy: Martę Żmudę-Trzebiatowską, Mariannę Zydek, Jowitę Budnik, Michała Żurawskiego, Sebastiana Fabijańskiego oraz Mirosława Bakę. Za reżyserię odpowiada Borys Lankosz, znany m.in. z takich produkcji, jak "Ciemno, prawie noc", czy wielokrotnie nagradzany "Rewers".

Serial pojawi się najpierw w serwisie Polsat Box Go, a następniena antenie Telewizji Polsat oraz serwisie i aplikacji Polsat Go.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Dobra absada, ciekawe co z tego wyjdzie
 2  
Rafalala
 4  

Polecamy