Łukasz Szewczyk08.08.2022 (10:29)3 komentarze

Canal+ kręci kolejny polski serial. Ekranizacja powieści Malcolma XD "Emigracja"

• Canal+ Polska przeniesie na ekran głośną powieść Malcolma XD
• "Emigracja" będzie pierwszą jego powieścią, na podstawie której powstanie serialowa produkcja
• Premiera wiosną 2023 roku
Nowa produkcja Canal+ to historia młodego, nieco szalonego chłopaka, który zaraz po skończeniu liceum decyduje się na wyjazd do Wielkiej Brytanii. Celem tej podróży nie jest tylko chęć "dorobienia się", ale przede wszystkim spotkanie z wielkim światem, który z małomiasteczkowej perspektywy wydaje się niezwykle fascynujący. Główny bohater jest bowiem, jak często podkreśla, mieszkańcem miasta o liczbie mieszkańców 10000-19999.
Główne role w serialu zagrają Tomasz Włosok oraz Michał Balicki.

Canal+ kręci serial "Emigracja" / Fot. materiały prasowe
Canal+ kręci serial "Emigracja" / Fot. materiały prasowe
"Emigracja" w charakterystyczny, tzw. "pastowy" sposób mówi o jednym z najważniejszych polskich zjawisk społecznych ostatnich dekad. To również opowieść o dorastaniu w powiatowej Polsce, obfitującej w totalnie zaskakujące i czasami absurdalne przygody na trasie z Polski do Londynu i w samej Wielkiej Brytanii.

"Emigracja" to oparta na moich losach historia o tym, jak na rzeczonej emigracji nie tylko nie dać się zabić, ale i nauczyć się życia. Można by stwierdzić, że żyć każdy jakoś tam umie, ale gdy trafia się z "Dni Agrestu" w małym mieście w Polsce centralnej do Londynu, gdzie są inne zwyczaje, kultury, wyznania i idee, to swoje pomysły na życie trzeba przewartościować. Pomagają w tym poznani po drodze romscy handlarze kamperami, tirowcy, squattersi, rosyjscy oligarchowie, rodzina królewska i recydywiści ukrywający się na wyspach przed polskim wymiarem sprawiedliwości -- przy których to akurat człowiek zamiast życia uczy się raczej jak nie zginąć - mówi Malcolm XD, autor książki i współscenarzysta "Emigracji".

- W "Emigracji" urzekło mnie to, że to nie tylko przezabawna i trochę łotrzykowska historia o perypetiach głównego bohatera i jego przyjaciela. Pod fasadą historii śmiejącej się z naszych rodaków za granicą kryje się błyskotliwa analiza polskiej prowincji i społeczności emigrantów w Wielkiej Brytanii, pokazująca jak wygląda obecny tygiel narodów w Europie - dodaje Łukasz Kośmicki, reżyser i współscenarzysta "Emigracji".

Reżyserem 10-odcinkowego serialu jest Łukasz Kośmicki ("Klangor") , który wraz z Malcolmem XD jest współautorem scenariusza na podstawie książki. Producentem serialu jest Jake Vision DGA Studio, a producentem kreatywnym Dorota Kośmicka.

Zdjęcia do serialu ruszyły kilka dni temu i będą realizowane w Polsce i w Londynie.

Premiera wiosną 2023 roku na antenach Canal+ oraz w serwisie Canal+ Online.

Przypomnijmy, że na kolejny rok Canal+ zapowiedział już kilka nowych produkcji serialowych

Komentarze (1 - 3 z 3)

Muszę przyznać, że fajnie, iż Canal+ inwestuje we własne seriale, a nie w sport. Serialu nikt nie odbierze, a prawa sportowe zawsze mogą zniknąć. Nie wspomnę już o rosnących cenach. Netflix, Disney+ czy HBO bez sporty dobrze sobie radzą i żyją. Nie samym sportem człowiek żyje, ludzie wolą seriale.
 5  
Zapowiada się super serial.Bardzo lubię takie klimaty.Od czasów serialu,Londyńczycy nie było podobnego klimatu ;)
 7  
Mam tylko nadzieje ze w produkcji C+ nigdy już "cezary pazerny" nie zagra!
 3  

Polecamy