Łukasz Szewczyk10.08.2022 (11:33)brak komentarzy

Platforma VOD FlixClassic dostępna w Samsung Smart TV

• Platforma VOD FlixClassic, która gromadzi klasyki kina z całego świata jest już dostępna jako aplikacja na Samsung Smart TV z systemem Tizen.
FlixClassic na Smart TV
Widzowie FlixClassic.pl mogą już korzystać z aplikacji na telewizorach. Sukcesem zakończyła się certyfikacja serwisu VOD w Samsung Smart TV z systemem operacyjnym Tizen. Proces ten wciąż trwa w LG SmartTV. Od początku istnienia serwisu wielbiciele kinematografii mogli korzystać z niego za pomocą przeglądarki, aplikacji iOS oraz Android.
Miłośnicy klasyków kinowych znajdą na FlixClassic już ponad 330 filmów. Wśród nich m.in.: "Metropolis", "Umberto D.", "Kret", "Dziką Planetę", "Django", "Konwój", "Podbój Planety Małp", "Bitwę o Planetę Małp", "W podziemiach Planety Małp", "Opowieści z krypty", "Świat przyszłości", "Plan 9 z kosmosu", "Folwark zwierzęcy", "Tess", "Showgirls", "Przeminęło z wiatrem", "Solaris", "Księgę dżungli", "Dobrego wojaka Szwejka", "Pepe Le Moko" czy "Kaligulę". Co tydzień swoje premiery mają dwa nowe tytuły.

Twórcy ruszyli również z podcastem FlixTalk dla zaciekawionych sztuką filmową kinomanów. Podcast prowadzą dyrektor programowy platformy Miłosz Stelmach i reżyser Adam Uryniak. Pretekstem do rozmów są tematyczne przeglądy miesiąca, dotyczące wybranych tytułów dostępnych na platformie FlixClassic. Zaciekawieni sztuką filmową widzowie w każdym odcinku mogą odkryć konteksty filmów, lepiej poznać ich twórców oraz usłyszeć analizy najważniejszych scen. Prowadzący dzielą się również swoimi wrażeniami i pomysłami na interpretację. Podcast dostępny jest popularnych serwisach, w tym na Spotify oraz Youtubie.

Partnerem platformy FlixClassic jest Fundacja Legalna Kultura i portal Flimoterapia.pl.