Łukasz Szewczyk11.08.2022 (12:45)brak komentarzy

"Minuta ciszy". Robert Więckiewicz w nowym serialu Canal+. Premiera we wrześniu (wideo)

• We wrześniu premiera nowego serialu Canal+ Polska "Minuta ciszy"
• Historia emerytowanego listonosza z małego, prowincjonalnego miasteczka, który podejmuje nierówną walkę z bezkompromisowym potentatem branży funeralnej...
Nowy seerial Canal+ Polska. "Minuta ciszy"
Oś fabuły komediodramatu wyreżyserowanego przez Jacka Lusińskiego opiera się o postać Mietka Zasady (Robert Więckiewicz), listonosza z małego miasteczka, który nie może doczekać się przejścia na emeryturę. Jego pełne codziennych trudów, ale dość spokojne życie odmienia niespodziewana, samobójcza śmierć przyjaciela, Czesława Majora (Mieczysław Zbrojewicz). Po odmowie pochówku ze strony jedynego domu pogrzebowego w okolicy bohater postanawia sam założyć firmę pogrzebową, aby odprawić przyjaciela w ostatnią drogę. Przy wsparciu córki zmarłego (Karolina Bruchnicka) oraz swojej niepełnosprawnej żony (Aleksandra Konieczna), wchodzi w konflikt z lokalnym monopolistą, Jackiem Wiecznym (Piotr Rogucki).
Na szczególną uwagę należy zwrócić chemię, pomiędzy odtwórcami głównych ról męskich - Robertem Więckiewiczem a Piotrem Roguckim. Skonfliktowani mężczyźni w trakcie wydarzeń w serialu posuną się do różnych metod, aby uratować swój biznes.

- Kiedy producent Leszek Bodzak zarysował mi delikatnie fabułę serialu Minuta Ciszy, poczułem, że to może być strzał w dziesiątkę. Gdy przeczytałem już scenariusze wszystkich odcinków, zakochałem się w tej historii i w bohaterach. Dodatkowo spodobało mi się, ze mój bohater to taki spokojny, z pozoru niczym się niewyróżniający "zwykły" człowiek, który jak się okaże, kryje w sobie tajemnicę - mówi Robert Więckiewicz.

- Rola Jacka Wiecznego wydawała mi się intrygująca i "uszyta" pode mnie, już na poziomie czytania scenariusza. Dodatkowo reżyser, Jacek Lusiński widział potencjał na dodatkowy rozwój tej postaci. Kłopot pojawił się dopiero kiedy dowiedziałem się, że w pierwszych odcinkach będę musiał "zdominować" Roberta Więckiewicza. Pomyślałem sobie oczywiście, że to realne... Dopóki nie spotkaliśmy się na planie. Starcie obu charakterów to duże wyzwanie, ale moim zdaniem wyszliśmy z niego zwycięsko. My, aktorzy. Co innego nasi bohaterowie... - dodaje Piotr Rogucki.

"Minuta ciszy" to sześcioodcinkowy serial wyreżyserowany przez Jacka Lusińskiego (będącego również pomysłodawcą formatu), który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest odpowiedzialny za scenariusz. Na ekranie zobaczymy m.in. Roberta Więckiewicza, Piotra Roguckiego, Karolinę Bruchnicką, Aleksandrę Konieczną, Aleksandrę Popławską, Adama Bobika, Mirosława Zbrojewicza, Martę Ścisłowicz, Tomasza Drabka i Wojciecha Skibińskiego. Producentem wykonawczym serialu jest AURUM FILM - Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham. Zdjęcia wykonał Witold Płóciennik. Kierownik produkcji to Jarosław Jakubiec. Scenografami serialu są Karina Baran, Magdalena Marszałek, Włodzimierz Szyrle za kostiumy odpowiadała Małgorzata Zacharska, a charakteryzacją zajął się Marcin Rodak. Muzykę do serialu stworzył Paweł Lucewicz.


Premiera serialu polskiego "Minuta ciszy" w piątek 9 września 2022 roku na antenie Canal+ Premium oraz na platformie Canal+ Online, która do swojej oferty wprowadziła nowy pakiet Seriale i Filmy.

Polecamy