Łukasz Szewczyk25.08.2022 (11:17)3 komentarze

Jesień w TVP. Mało nowości, sprawdzone programy i sport

• TVP zaprezentowaną ofertę na jesień
• Na głównych antenach publiczny nadawca stawia na sprawdzone formaty m.in. "The Voice of Poland", "Rolnik szuka żony", "Wojenne dziewczyny"
• Nowością muzyczne show "Tak to leciało!"
TVP
Od września, niedzielne wieczory w TVP1 należeć będą do pasjonatów historii. Nowy sezon "Wojennych dziewczyn" przeniesie widzów do roku 1943. Nie zabraknie niebezpiecznych, brawurowych akcji i wielkich miłości, a w grupie głównych bohaterek pojawi się żołnierz - kapitan Joe. Tuż po serialu, nowa edycja programu "Rolnik szuka żony", w którym poznamy uczuciowe perypetie jednej rolniczki i czterech rolników szukających bratniej duszy.

Nie zabraknie też propozycji dla tych, którzy lubię teleturnieje. "Wielki Test. Media XXI wieku" już 31 sierpnia, podczas programu będzie można sprawdzić, które informacje są prawdziwe. Dodatkowo premierowe odcinki programów "Gra słów. Krzyżówka", "Jaka to melodia?" czy "Jeden z dziesięciu".. Jesień w Jedynce to także sprawdzone seriale: "Klan", "Kasta", "Leśniczówka", Ojciec Mateusz", "Komisarz Alex" oraz "Na sygnale..


Natomiast w każdy poniedziałek wielbicieli Teatru Telewizji spektakle. Już 5 września w TVP1 premiera komedii Aleksandra Fredry "Rewolwer" osnutej wokół kryminalnego wątku z tytułowym rekwizytem w roli głównej. Z kolei 25 września koncert Rafała Brzozowskiego "Zielone iLove You".

TVP2 stawia na rozrywkę. "Pytanie na śniadanie" kończy 20 lat! Z tej okazji w sobotę, 27 sierpnia na widzów i sympatyków porannego programu telewizyjnej Dwójki czeka specjalne, urodzinowe wydanie, spotkania na żywo z fanami w Warszawie i Sopocie oraz wielki jubileuszowy koncert w Operze Leśnej. W niedzielę, 28 sierpnia również w Sopocie - wielki finał porywającej do tańca "Wakacyjnej Trasy Dwójki". Już 3 września na antenie pojawi się kolejna edycja show muzycznego "The Voice of Poland" z debiutującą w roli trenerki Lanberry. W fotelach trenerów ponownie zasiądą: Justyna Steczkowska, Marek Piekarczyk oraz Tomson i Baron z zespołu Afromental. Program poprowadzą: Małgorzata Tomaszewska, Aleksander Sikora i Tomasz Kammel.

Od 4 września na antenę wraca też kultowy program "Tak to leciało!", który poprowadzi duet małżeński i sceniczny, czyli Sławomir i Kajra. Od 9 września na antenie ponownie "Kabaret. Super Show Dwójki". W nowym sezonie do wesołej ekipy kawalarzy dołączą: Olga Borys i Michał Milowicz. W premierowym cyklu zatytułowanym "Celebrycki Life" zagrają parę, która planuje wrócić na szczyt kariery. W programie pojawią się także premierowe cykle "Życie z akcyzą" oraz "Sanatorium Aż Miło", w którym poznamy personel i pensjonariuszy pewnej osobliwej placówki.

Jesienna ramówka Dwójki to także teleturnieje "Koło fortuny", "Familiada", "Va Banque", "Postaw na milion" oraz sprawdzone polskie seriale "Barwy szczęścia", "M jak miłość", Na dobre i na złe". Od 5 września na antenie Dwójki także premierowy serial włoski "Z biciem serca", którego akcja toczy się w Turynie w 1967 roku na oddziale kardiochirurgii szpitala Le Molinette. Z kolei sympatyków talentu Toma Hardy'ego ucieszy serial "Tabu", emitowany od 5 września, w którym widzowie przeniesą się do mrocznego Londynu w roku 1814.


Jesienią w Telewizji Polskiej dużo emocji sportowych w TVP Sport. Widzowie kibicować będą naszym sportowcom m.in. podczas: Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn, rozgrywek EuroBasket Meżczyzn, skoków narciarskich, Ligi Narodów w Piłce Nożnej oraz Mundialu w Katarze - pierwszego turnieju rozgrywanego jesienią i pierwszego zorganizowanego na Bliskim Wschodzie.

Jesień w TVP Kobieta to inspirujące programy i najlepsze kino. Wśród propozycji nowości: program "Operacja aranżacja" prowadzony przez Katarzynę Cichopek, "Kobiety Podhala" i "Zmysłowe randki". Widzowie zobaczą nowe seriale, w tym "Pięć gwiazdek", a w codziennym paśmie filmowym obejrzą kultowe polskie i zagraniczne produkcje.

Jesienią w TVP ABC najmłodsi widzowie obejrzą m.in. premierowe serie animowane "Auta na start" i "Dino Ranczo" oraz programy "Cześć, czy mogę cię zjeść?", "Studio ABC", "Przyjaciele Misia i Margolci" czy "Moda na rodzinę".

TVP Historia zaprasza m.in. na dwa nowe cykle - "W Polskę jedziemy" i "Narodziny nazizmu" oraz na premierowe filmy: "Od Popiela do Piasta", "Z wieszaka historii" oraz "Polscy. Seryjni...".

Jesienią w TVP Dokument dla pasjonatów podróży, historii, światowej polityki i wszystkich, którzy kochają filmy dokumentalne m.in.: flagowy cykl "Barbara Włodarczyk zaprasza", cykl "Polskie dziedzictwo" i seria "Portrety dokumentalne". Oferta TVP HD to m.in.: cykl kulinarny "Przystanek slow food", "Na ratunek ogrodom" oraz program "Korona Gór Polskich", który poprowadzi Marta Manowska, która w swoim nowym cyklu będzie zarażać widzów miłością do gór.

Jesienna oferta TVP Kultura i TVP Kultura2 to między innymi jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń muzycznych - XVI Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego. Na antenie TVP Kultura nie zabraknie także wyjątkowych spektakli teatralnych. Na afiszu m.in. "Komedianci, czyli Konrad nie żyje" oraz "Ballady i romanse" w interpretacji Teatru Wierszalin. Z kolei TVP Polonia zaprasza na kontynuację cyklu "Kamperem po Południu", kolejne odcinki popularnego teleturnieju "Polacy to wiedzą", a także "Przystanku Ameryka", "Kierunku Zachód", czy "Magazynu z Wysp".

W poniedziałek, 3 października startuje nowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej - TVP Nauka. Ambitne kino science fiction, filmy biograficzne opowiadające o wybitnych naukowcach, pasmo "Nauka i sztuka", Studio Noblowskie, teleturniej wiedzowy "Giganci Nauki", programy "Astronarium", "Tajemnice operacji", "Raport Naukowy" - to tylko niektóre z propozycji nowego kanału.

Jesień TVP VOD to kinowe i serialowe hity m.in.: "Złoto", "Men", "Zdrajca" i "Niewiniątka" oraz bogata kolekcja produkcji Telewizji Polskiej, w tym przedpremierowe odcinki seriali m.in.: "M jak miłość", "Na sygnale", "Ojciec Mateusz" i "Na dobre i na złe". Nie zabraknie także nowego sezonu serialu historycznego "Wojenne dziewczyny".

Komentarze (1 - 3 z 3)

Maja szczęście ze im Polsat oddał trochę sportu bo by zostali z 2 ligą. Poza tym po tym jak TVP została w DVB-T to Polsat nadaje w lepszej jakości wiec lepiej jakby Mundiale Siatkarskie były w Super Polsat.
 2  
A gdzie takie hity jak" "Jak to się wyszczepiało", "Tańczący z kodami QR", "Ostatnia prosta" itp.?
 0