Łukasz Szewczyk30.08.2022 (11:34)brak komentarzy

13 sezon show "Taniec z Gwiazdami" w Polsacie. Pierwszy taniec pary męskiej. "Nie ma barier" (wideo)

• Wystartowała przełomowa edycja "Dancing with the stars. Taniec z Gwiazdami" w Polsacie
• Po raz pierwszy w polskiej edycji udział w programie bierze jednopłciowa para męska
• Jak wydali w pierwszym programie?
Jacek Jelonek i Michał Danilczuk w "Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami"
Wraz z premierą 13 edycji tanecznego show "Dancing with the stars. Taniec z Gwiazdami" oficjalnie wystartowała jesienna ramówka Polsatu. Nowa edycja programu rozpoczęła się z przytupem. Pary 13. edycji weszły na parkiet tanecznym krokiem w rytm wielkiego przeboju "Paranoia" Darii, która zaśpiewała swój hit na żywo.

W nowej edycji programu swoje taneczne umiejętności zaprezentowali: ukraińską piosenkarką oraz aktywistką Jamalą; polska kolarka górska, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska - Maja Włoszczowska; prowadząca program "Farna" - Ilona Krwczyńska; aktorka kabaretowa - Agnieszka Litwin; aktorka kina Bollywood i Hollywood - Natalia Janoszek; top modelka i osobowość telewizyjna - Karolina Pisarek; aktor telewizyjny i teatralny - Michał Mikołajczyk; aktor - Łukasz Płoszajski, znany z programu "nasz nowy dom" - Wiesław Nowobilski; najpopularniejszy detektyw w kraju - Krzysztof Rutkowski, model i pierwszy polski "Prince Charming" - Jacek Jelonek

Nowa edycja programu budzi spore zainteresowanie od momentu, gdy ogłoszono, że w polskiej edycji wystąpi pierwsza para męsko-męska. Dodajmy, że w zagranicznych edycjach show od dawna udział biorą pary jednopłciowe męskie oraz żeńskie. Niektóre z powodzeniem, aktor Jakob Fauerby i trener tańca Silas Holst wygrali duńską edycję "Dancing with the Stars".

- Kiedy pojawiła się propozycja, pomyślałem sobie: "Dlaczego nie?". Dla mnie jest to wyjście ze swojej strefy komfortu, dzięki czemu mogę rozwinąć się jako człowiek. Poza tym jest to super przygoda. Z drugiej strony, jesteśmy pierwszą parą jednopłciową w polskiej edycji i to jest to znak dla wszystkich innych młodych ludzi, którym uporczywie wmawia się, że nie ma miejsca dla nich na tym świecie, bo kochają inaczej, inaczej się ubierają, czy ich płeć nie jest tożsama z tym, co czują. Może dzięki temu, ludzie otworzą się bardziej na to, czego nie znali? - mówi Jacek Joelnek pytany o powody swojego udziału w show.

Model Jacek Jelonek i trener tańca Michał Danilczuk (para numer 10) w pierwszym programie zatańczyli jive. Ten energetyczny taniec wykonali do piosenki "Everybody Needs Somebody to Love" The Blues Brothers. - Cała Polska czekała na Wasz taniec, ja również czekałam. Pokazaliście, że taniec łączy, nie ma barier, nie ma płci - podsumowała Iwona Pavlovic. - Taniec nie ma płci, ale jak jest nudny to jest bezpłciowy - dodał Michał Malitowski. - Często mnie pytają czy gej musi tańczyć z facetem. No nie musi, ale fajnie byłoby gdyby mógł - powiedział. Andrzej Piaseczny. Jacek i Michał otrzymali 37 punktów.


Pierwszy w polskiej edycji programu taniec męsko-męski wzbudził aplauz nie tylko widowni w studio. Taniec został pozytywnie oceniony przez widzów w mediach społecznościowych.

Premierowe odcinki 13 edycji "Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami" w poniedziałki o godz. 20.05 na antenie telewizji Polsat.. Po emisji programy na antenie Polsat Cafe "Kulisy tańca z gwiazdami"

Taneczne występy ocenia jury w składzie: piosenkarz oraz fan polskiego i brytyjskiego formatu Andrzej Piaseczny; niezastąpiona oraz widzącą każde niedociągnięcia Iwona Pavlović; znany z ciętego języka Michał Malitowski; oraz dobry duch programu, który w każdej parze widzi tylko same plusy - aktor Andrzej Grabowski. Prowadzącymi program pozostają Paulina Sykut-Jeżyna oraz Krzysztof Ibisz. A towarzyszyć im będzie specjalistka od tańców latynoamerykańskich, wedding plannerka, prowadząca program" Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" - Izabela Janachowska.