Łukasz Szewczyk30.08.2022 (11:39)10 komentarzy

Canal+ kręci trzeci sezon polskiego serialu "Belfer". Pierwszy zwiastun (wideo)

• Trwają zdjęcia do nowego sezonu serialu Canal+ Polska "Belfer"
• W roli głównej ponownie Maciej Stuhr
• Premiera w 2023 roku
Maciej Stuhr w trzecim sezonie serialu Canal+ "Belfer:
Tytułowy "Belfer" - Paweł Zawadzki wraca w rodzinne strony, do nadmorskiego Małomorza, gdzie nadal mieszka jego ojciec. Podejmuje pracę w lokalnym liceum. Podczas rejsu dla młodzieży organizowanego przez ojca Pawła dochodzi do tragicznego wydarzenia z udziałem jednego z uczniów. Uwikłany w sprawę Belfer rozpoczyna śledztwo na własną rękę, odkrywając też fakty związane z przeszłością swoich bliskich...
Pierwszy sezon serialu zadebiutował na antenie Canal+ w październiku 2016 r. Śmierć dziewczyny wstrząsa lokalną społecznością Dobrowic. W tym samym czasie zjawia się tam nauczyciel z renomowanej warszawskiej szkoły, Paweł Zawadzki. Rozpoczyna własne dochodzenie. Chociaż wszyscy mieszkańcy się znają i wiedzą o sobie wszystko, Pawłowi nikt niczego nie powie. Belfer zostaje sam. Historia charyzmatycznego nauczyciela języka polskiego z miejsca podbiła serca widzów, krytyków i środowiska filmowego zdobywając wiele prestiżowych nagród. Serial został wyróżniony nagrodą Polskiej Akademii Filmowej Orzeł 2017 r. w kategorii "najlepszy filmowy serial fabularny", Specjalną Telekamerą 2017 oraz statuetką Bestsellerów Empiku jako Wydarzenie Roku 2016.

W drugim sezonie, który swoją premierę miał rok później, Belfer zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole wywołują w nim wstrząs. W liceum dochodzi do tragedii.

Premiera trzeciego sezonu serialu "Belfer" w 2023 roku.


Producentem wykonawczym jest Opus TV ("KLANGOR", "KRUK"). Reżyserem został Łukasz Grzegorzek ("Moje wspaniałe życie"), zdobywca nagrody za najlepszą reżyserię na FPFF w Gdyni oraz nominowany do tegorocznych Orłów za najlepszy film. Autorami scenariusza są: współautorka poprzednich sezonów Monika Powalisz, Przemysław Nowakowski (Pakt) oraz Liliana Pomykalska i Kacper Wysocki (Klangor). Premiera już w przyszłym roku. W rolę Belfra wcielił się ponownie fenomenalny Maciej Stuhr, który otrzymał w tym roku Orła w kategorii najlepsza główna rola męska za kreację w "Powrocie do tamtych dni"

Komentarze (1 - 10 z 10)

jak dla mnie bardzo dobry serial
 19  
Jedynka była świetna. Dwójka bardzo przeciętna
 14  
Pierwsza część super 10/10, druga wbrew pozorom nie była zła takie skromne 6,5/10
Ja trzecią część obejrzę.
 7  
widać że popieranie i promowanie kichy i szmiry to motto tej stacji . nie oglądam tego wcale nawet za darmo nie .
 8  
Ciekawe czy kręcą w 4k? Uważam że po Krukach i Klangorach to obowiązek.
 6  
widać poplecznicy są na posterunku gotowi .Argumentacji rzetelnej nie podają wcale jedynie puste slogany powielane od lat . poziom tych seriali do brak słów .. ?
 0  
Wszystkie seriale Canal+ są kręcone w 4K, nawet Office
 1  
Zawsze będę twierdził, że z imprezy najlepiej wyjść, gdy bawisz się najlepiej. Uważam, że pierwsza seria Belfer była świetna i na tym powinien być koniec.
 1  
Pierwszy sezon 9/10. Ciekawa historia, dobry temat, młodzi aktorzy super. Nawet nie trzeba było o dziwno napisów włączać żeby zrozumieć co mówią aktorzy. Drugi sezon: 5/10. Niby wszystko się zgadzało ale: kilka wątków pobocznych, które można było sobie darować; większość młodych aktorów nie dało rady ale raczej dlatego, że momentami ta historia była wymyślona na siłę wręcz momentami nieprawdopodobna więc nic dziwnego, że tego nie udźwignęli bo nie dało się tego udźwignąć, mamrotanie pod nosem wszystkich bez wyjątków, napisy trzeba było już włączyć... ta historia miłosna też nie trzymała się przysłowiowej "kupy" żadnej chemii między aktorami nie było, a raczej sztuczność przez te drętwe dialogi. Wiać, że im się spieszyło. Wyszedł straszny przeciętniak. Oby trzeci sezon był lepszy.
 2