Łukasz Szewczyk02.09.2022 (11:34)1 komentarz

Karolina Hytrek-Prosiecka nową prowadzącą program "Poranna rozmowa" Gazeta.pl

• Karolina Hytrek-Prosiecka dołącza do zespołu programu "Poranna rozmowa" Gazeta.pl.
• Będzie jedną z prowadzących na żywo rozmowy z politykami i ekspertami.
• Pierwszy odcinek z udziałem nowej prowadzącej zostanie wyemitowany już w poniedziałek, 5 września 2022 roku
Karolina Hytrek-Prosiecka / Fot. Agora
Karolina Hytrek-Prosiecka / Fot. Agora
- "Poranna rozmowa" to najważniejszy publicystyczny format wideo w Gazeta.pl - mówi Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl i dyrektor ds. rozwoju treści wideo. - Doświadczenie Karoliny Hytrek-Prosieckiej, które wyniosła m.in. z "Faktów" TVN i TVN CNBC gwarantuje wzmocnienie zespołu i jakości contentu, który tworzymy na co dzień dla naszych użytkowników. To niezwykle ważne, zwłaszcza w okresie gorącego czasu kampanii i roku wyborczego - dodaje Kijek.
Karolina Hytrek-Prosiecka jest dziennikarką ekonomiczną, przez ponad 10 lat związaną z telewizją TVN CNBC i TVN24. Współtworzyła i prowadziła na żywo programy poświęcone gospodarce i sprawom międzynarodowym. Regularnie przygotowywała także materiały do głównego wydania "Faktów" TVN. Po odejściu z dziennikarstwa zajęła się doradztwem strategicznym w zakresie zarządzania informacją. Od kilku lat prowadzi jeden z największych serwisów poświęconych systemowi ochrony zdrowia. Jest również komentatorką polityczno-ekonomiczną, trenerką komunikacji i współgościnią podcastu poświęconego relacjom mediów z branżą PR.

- Znam warsztat Łukasza Kijka oraz zespół, który stworzył, z wieloma osobami pracowałam jeszcze w TVN, dlatego nie zastanawiałam się długo nad złożoną propozycją, choć to poważne wyzwanie - przyznaje Karolina Hytrek-Prosiecka. - Krótka chwila poza dziennikarstwem dała mi nieosiągalne wcześniej doświadczenia z obszaru zarządzania informacją i pozwoliła spojrzeć na nasz zawód trochę z boku. Efektem tego jest zupełnie inna percepcja potrzeb czytelnika, widza czy słuchacza i ten filtr będę starała się nałożyć w porannych rozmowach z politykami i ekspertami. Czeka nas brutalna i brudna kampania wyborcza, bo stawka tych wyborów jest ogromna. Nie zostawiam dotychczasowych projektów, po prostu nieco wydłużam mój dzień pracy - dodaje.

"Poranna rozmowa" to format wideo emitowany na żywo od poniedziałku do piątku o godz. 8:30 na Gazeta.pl oraz na profilu portalu na Facebooku. Program, prezentowany na stronie głównej Gazeta.pl od 2018 r., poświęcony jest aktualnym zagadnieniom ze świata polityki, ekologii i społeczeństwa. Jego gośćmi są najważniejsze postaci życia publicznego i politycznego. W najnowszym sezonie porannego programu Gazeta.pl drugim prowadzącym będzie w dalszym ciągu Jacek Gądek.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Przecież ona była współpracowniczką klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. W T F ?
 1