Łukasz Szewczyk13.09.2022 (11:27)5 komentarzy

Rekordowa oglądalność US Open. Iga Świątek mistrzynią

• Zakończony turniej US Open cieszył się rekordową oglądalnością na antenach Eurosportu
• Sobotni finał kobiet, w którym Iga Świątek pokonała Ons Jabeur transmitowany równolegle w TVN i Eurosporcie 1 przyciągnął średnio aż 2,65 mln widzów
Iga Świątek
- Iga Świątek znów zachwyciła tenisowy świat, a my po raz kolejny pokazaliśmy mecz decydujący o tytule równolegle w TVN i Eurosporcie 1, dając milionom kibiców możliwość podziwiania najlepszej tenisistki świata w akcji. Rozwój, kariera i wyniki osiągane przez Igę Świątek to jedna z najpiękniejszych historii w polskim sporcie i bardzo się cieszę, że możemy być jej częścią relacjonując najważniejsze mecze w historii polskiego tenisa. Za nami niesamowite dwa tygodnie ze sportem na najwyższym światowym poziomie i jestem bardzo szczęśliwa, że tegoroczne US Open cieszyło się rekordową oglądalnością na antenach Eurosportu. Niebawem pokażemy Puchar Lavera, w którym występ zapowiedzieli m.in. Roger Federer, Novak Djoković i Rafael Nadal, a już w styczniu, kolejny Wielki Szlem - powiedziała Dorota Żurkowska, Dyrektor Eurosportu w Polsce i Członek Zarządu TVN Warner Bros. Discovery.
Tegoroczne US Open na antenach Eurosportu śledziło rekordowe 4,4 mln widzów! To wynik o aż 63% lepszy niż w ubiegłym sezonie. Podczas transmisji ostatniego turnieju wielkiego szlema w roku Eurosportu 1 osiągnął średni udział w rynku na poziomie 1,32% (+113% względem ubiegłego roku), a Eurosport 2 aż 1,17% przy wzroście rok do roku o 133%.

Sobotni finał Iga Świątek - Ons Jabeur oglądało średnio aż 2,65 mln widzów - 1,6 mln w TVN i 1,05 mln w Eurosporcie 1, co dało obu stacjom aż 28,5-procentowy udział w rynku. W kluczowych momentach spotkanie śledziło nawet 3,13 mln osób. Mecz o tytuł w US Open wyprzedził tym samym dwa finały Roland-Garros z udziałem Igi Świątek i był najchętniej oglądaną transmisją Wielkiego Szlema w Polsce w historii.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Iga najlepsza! Troche mamy mistrzów z różnych dziedzin sportu, siatkarze, młociarze, tenis. Tak trzymać... Nasi górą.
Patriotyczna Jarosławka w ruskich barwach 13.09.2022 (11:58:05)
 9  
tenis kobiecy upadł nisko, gdzie jest Joko?
 7  
Dobrze że nie grali na tym słynnym korcie w Kozerkach, bo mogliby turniej unieważnić jako rozegrany nielegalnie i nie wypłacić nagród za wygraną.

#byżyłosięlepiejnaszymmisiaczkom
 0  
super, dobrze, ze Canal+ ma turnieje wta z Igą
 11  
Ogladalem w eurosporcie przez vectra online
 11  

Polecamy