Łukasz Szewczyk15.09.2022 (10:44)1 komentarz

Serial kryminalny "Niech to usłyszą" jesienią w Radiu Zet (wideo)

• Jesienią na antenie Radia ZET radiowy serial kryminalny "Niech to usłyszą".
• Scenariusz wyszedł spod pióra Wojciecha Chmielarza i Jakuba Ćwieka, a w
• W produkcję zaangażowano plejadę polskich gwiazd m.in.: Mateusza Damięckiego, Karolinę Gorczycę, Andrzeja Grabowskiego, Roberta Makłowicza czy Margaret.
Niech to usłyszą
"Niech to usłyszą" to radiowy serial kryminalny w Polsce, napisany i wyprodukowany specjalnie dla Radia ZET. Co ma wspólnego nierozwiązana zbrodnia sprzed lat z porwaniem znanej piosenkarki Maggie (Margaret) i Radiem ZET? Dziennikarskie śledztwo, nagłe zwroty akcji, trudne decyzje i skrywane tajemnice. A wszystko w gwiazdorskiej obsadzie. Na antenie usłyszymy m.in.: Jarosława Boberka, Mateusza Damięckiego, Bartosza Gelnera, Karolinę Gorczycę, Andrzeja Grabowskiego, Roberta Makłowicza i Krystiana Pestę. Pojawią się również dziennikarze znani z Radia ZET, a gościnnie zagra Doda. Za reżyserię i produkcję odpowiadał Krzysztof Czeczot i agencja Make It. Aktor wystąpił również w roli narratora.
Na potrzeby serialu Margaret nagrała piosenkę "Niespokojne morze", której premiera odbyła się 11 sierpnia 2022, a teledysk do niej powstał na planie trailera "Niech to usłyszą". W krótkim czasie utwór stał się przebojem granym przez wiele rozgłośni w Polsce. 3 września w wybranych miastach pojawiła się kampania teaserowa wykorzystująca outdoorowe nośniki digitalowe. W promocję zaangażowano również media społecznościowe.

- Dawno nie było w Radiu ZET tak oryginalnego i dużego projektu programowo-promocyjnego. Udało nam się stworzyć coś zupełnie nowego i wyjątkowego. W produkcję zaangażowaliśmy najlepszych aktorów, producentów, ale też dziennikarzy znanych z naszej anteny. Radio ZET odgrywa w naszym serialu bardzo istotną rolę i jest miejscem toczącej się akcji. Fikcję przeplatamy z rzeczywistością. Chcemy też angażować naszych słuchaczy, dlatego wokół serialu przygotowujemy szereg aktywności z kryminalną akcją w tle. Będzie można m.in. wpłynąć na fabułę serialu, ale również zagrać jedną z epizodycznych ról. Jestem przekonany, że serial stanie się doskonałą formą rozrywki nie tylko dla fanów kryminałów. Nie zdradzając więcej szczegółów, zapraszam na antenę - mówi Mariusz Smolarek, redaktor naczelny Radia ZET


40-odcinkowy serial "Niech to usłyszą" będzie emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 22:30. Premiera już 26 września. Serial będzie również dostępny na stronie Radiozet.pl oraz na platformie Empik Go w formie 8 odcinkowej serii - nowe docinki co sobotę.

20 września wystartuje kampania promująca serial. W trailerze "Niech to usłyszą" zagrali aktorzy występujący w produkcji audio. Wyreżyserował go Miłosz Sakowski, a produkcją zajął się dom produkcyjny Spokój. Powstały trzy wersje spotu - 15, 30 i 45-sekundowe. Kampania obejmuje telewizje ogólnopolskie i kanały tematyczne, sieci kin Helios i Cinema City oraz nośniki reklamy zewnętrznej w wybranych miastach. Za planowanie i zakup mediów odpowiadał Zeinth we współpracy z zespołem promocji Radia ZET.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Włączę ten serial po 22:30 ale nie włączę Dzień dobry bardzo póki prowadzą je Starybrat z Motyką. Proszę o przywrócenie Roberta Karpowicza i Agi Kołodziejskiej a zacznę regularnie słuchać Zetki. Póki co zostaje Rmf
 10