Łukasz Szewczyk19.09.2022 (16:28)3 komentarze

Trzeci sezon "Polska z góry. Zamki, dworki i pałace" w Planete+ i Canal+ Online

• Planete+ kontynuuje odkrywanie tajemnic polskich zamków, pałaców i dworów
Trzeci sezon "Polska z góry. Zamki, dworki i pałace" w Planete+ i Canal+ Online
Polska jest bogata w ziemie niegdyś zamieszkiwane przez królów, książęta i magnatów. Z każdym z tych tajemniczych miejsc wiąże się historia - czasem straszna, czasem wzruszająca. W nowym sezonie serii dokumentalnej "Polska z góry. Zamki, dworki i pałace" widzowie dowiedzą się, jakie opowieści wiążą się z kolejnymi fascynującymi miejscami.
W nowym sezonie produkcji widzowie odbędą podróż m.in. do Zamku Czocha w dolnośląskiej miejscowości Sucha. Ta twierdza, której budowa rozpoczęła się jeszcze w 1241 roku, skrywa wiele tajemniczych historii - w tym te o duchach, które według pracowników do tej pory mają przemierzać korytarze zamku.

Poznamy również bliżej pałac w Nieborowie w województwie łódzkim. Ten XVII-wieczny przybytek przez większość swojej historii był własnością rodu Radziwiłłów, a przez jego pokoje przewinęły się takie postacie jak Stanisław August Poniatowski, Julian Ursyn Niemcewicz czy Jan Piotr Norblin.

Widzowie będą również mieli okazję do bliższego poznania zamków z pogranicza Warmii i Mazur, między innymi w Bezławkach - dawnej siedzibie krzyżackiej przerobionej na kościół, z którą wiąże się legenda o świętym Graalu.

Premiera trzeciego, składającego się z 8 odcinków sezonu, już w poniedziałek 19 września na Planete+ o 18:30 oraz w serwisie Canal+ Online.

Komentarze (1 - 3 z 3)

już na Canal+ Family wszystkie puszczali odcinki, czekam jeszcze na 4K
 2  
Super program
 5  
Polecam!
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 21 września 2022 o 15:18:37 przez adam.magnor).
 1  

Polecamy