Łukasz Szewczyk22.09.2022 (10:57)brak komentarzy

Weekend finałów żużlowych w Canal+ Sport

• W ten weekend poznamy najlepsze drużyny na wszystkich szczeblach polskiego ligowego żużla, w tym w najlepszej lidze świata
• Transmisje w Canal+
Weekend finałów żużlowych w Canal+ Sport
Ekstraliga. Kto będzie lepszy: STAL czy MOTOR? Kibice żużlowi z całej Polski wyczekują drugiego starcia finałowego w sezonie 2022. Będzie to pierwsza okazja do zobaczenia na żywo Bartosza Zmarzlika już w roli trzykrotnego indywidualnego mistrza świata. 27-letni zawodnik przeżywa świetne chwile w tym sezonie: w trakcie Canal+ online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu obronił też tytuł najlepszego żużlowca w kraju. Powalczy teraz o złoty medal wraz z drużyną z Gorzowa Wielkopolskiego, której barwy będzie reprezentował w niedzielę po raz ostatni.
Rywalami będą żużlowcy z Lublina - wśród których gwiazdami są Jarosław Hampel oraz Dominik Kubera, którzy w żółto-biało-niebieskich barwach pojadą też za rok. Choć przegrali pierwsze spotkanie 39:51, to w rewanżu pojadą u siebie, przy wsparciu lokalnej publiczności. Transmisja w niedzielę, 25 września od godz. 18:30 w Canal+ Sport 5 i serwisie Canak+ online.

1 i 2 liga żużlowa. Oprócz emocji związanych z PGE Ekstraligą, pora także poznać ostateczne rozstrzygnięcia na niższych poziomach ligowych. Finały w eWinner 1. Lidze i 2. Lidze Żużlowej napotykają problemy atmosferyczne, stąd też rewanżowe decydujące mecze zostały przełożone. Ostatecznie Stelmet Falubaz Zielona Góra i Cellfast Wilki Krosno (w pierwszym meczu wynik 50:40 dla krośnian) pojadą w sobotę, 24 września. Start meczu o godz. 15:00.

Drugoligowy rewanż finałów w Opolu pomiędzy tamtejszym OK Bedmet Kolejarzem i ekipą SpecHouse PSŻ Poznań (pierwszy mecz rozstrzygnięty wynikiem 53:37) został z kolei zaplanowany dzień później, 25 września na godzinę 14:00.


Żużlowy weekend w Canal+:

Sobota (24 września):
• 14:40 Studio przed finałem eWinner 1. Ligi (Canal+ Sport 5)
Prowadzący: Piotr Karpiński
• 15:00 1 Liga Żużlowa: Stelmet Falubaz Zielona Góra - Cellfast Wilki Krosno (Canal+ Sport 5)
Komentarz: Maciej Noskowicz, Mirosław Jabłoński

Niedziela (25 września):
• 13:50 2 Liga Żużlowa: OK Bedmet Kolejarz Opole - SpecHouse PSŻ Poznań (Canal+ Sport 5)
Komentarz: Maciej Noskowicz, Mirosław Jabłoński
• 18:30 Studio przed finałem PGE Ekstraligi (Canal+ Sport 5)
Prowadzący: Michał Łopaciński/Marcin Majewski
• 19:15 Ekstraliga: MOTOR Lublin - MOJE BERMUDY STAL Gorzów Wielkopolski (Canal+ Sport 5)
Komentarz: Tomasz Dryła, Patryk Malitowski
• 21:15 Magazyn PGE Ekstraligi (Canal+ Sport 5)
Prowadzący: Michał Łopaciński/Marcin Majewski