Łukasz Szewczyk26.09.2022 (12:30)brak komentarzy

"Jakubiak rozgryza Chorwację" w Canal+ Kuchnia

• Czym jest chorwacka peka?
• Jak wgląda farma małży?
• Canal+ Kuchnia rozpoczyna emisję nowego programu Tomasza Jakubiaka
"Jakubiak rozgryza Chorwację"
Chorwacja to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków na Półwyspie Bałkańskim. Piękne plaże, słońce, zabytki i wyborna kuchnia - nic zatem dziwnego, że ten właśnie kierunek obrał Tomek Jakubiak w swoim nowym programie.
W pierwszym odcinku znany poszukiwacz lokalnych specjałów i smaków, zabierze swoich widzów na malowniczy półwysep Istria, gdzie w mieście Poreč przechadzał się będzie wąskimi uliczkami wśród starych kamienic i zabytków UNESCO. Tam również odkryje sekret połowu ulubionych afrodyzjaków Casanovy i zdradzi najlepsze przepisy na owoce morza.

Następnie, w poszukiwaniu najlepszych chorwackich mięs i wędlin, Tomek uda się na wyspę Krk. W założonym przez Rzymian miasteczku, o jakże swojsko brzmiącej nazwie Baška, pozna lokalnego rzeźnika, który zdradzi tajemnice smaku swoich wyrobów. Widzowie poznają również, stosowaną od setek lat, lokalną metodę przyrządzania mięsa. To wszystko oczywiście wśród zapierających dech krajobrazów.

Premierowe odcinki "Jakubiak rozgryza Chorwację" w niedziele o godz. 12.00 na antenie Canal+ Kuchnia. Program dostępny także w Canal+ Online.