Łukasz Szewczyk28.09.2022 (16:09)5 komentarzy

Polski serial HBO "Watha" od października w TVN7 i Playerze

• TVN7 jesienią 2022 roku rozpocznie emisję popularnego serialu HBO "Wataha"
• Będzie to telewizyjna premiera serialu na antenie otwartej
Leszek Lichota w serialu HBO "Wataha"
Serial "Wataha" to obyczajowo-sensacyjna opowieść o grupie funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy pełnią służbę na wschodniej granicy Polski, w bieszczadzkiej dziczy, oddalonej od cywilizowanego świata. Głównym bohaterem serialu jest kapitan Wiktor Rebrow (Leszek Lichota), który na skutek wybuchu traci narzeczoną Ewę, a także bliskich współpracowników i przyjaciół. Ocalał jako jedyny, przez co ściąga na siebie falę podejrzeń. Po chwili zwątpienia w sens pracy wraca, aby rozwikłać tajemnicę związaną z zamachem.
Świat watahy to przede wszystkim męski świat, w którym ważne są opanowanie i chłodna kalkulacja. Pomimo twardych zasad i oficjalnych zależności strażnikom udaje się nawiązać bliższe relacje. Adam "Grzywa" Grzywaczewski (Bartłomiej Topa), oficer w randze kapitana, to przyjaciel Rebrowa, który wspiera go w trudnej sytuacji. Sam też nie jest wolny od tajemnic.
W świecie "Watahy" są także kobiety - silne i wrażliwe, zdeterminowane i przenikliwe. Natalia Tatarkiewicz (Magdalena Popławska) to ambitna oficer, która zamienia dobrze jej znany i przewidywalny świat Szczecina, na dziki i pełny niedopowiedzeń świat Bieszczad. Z kolei Iga Dobosz (Aleksandra Popławska) jest skuteczną, bystrą, ale i zasadniczą prokurator, która prowadzi śledztwo związane z zamachem. W serialu "Wataha" siostry Magdalena i Aleksandra Popławskie po raz pierwszy spotkały się razem na ekranie.

W produkcji występują Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel, Julia Pogrebińska, Dagmara Bąk i Maciej Mikołajczyk.

Emisja serialu "Wataha" w środy o godz. 21.30 (od 12 października 2022 roku) na antenie TVN7/ Stacja pokaże kolejno wszystkie sezony serialu.

Tytuł niezmiennie można oglądać w HBO Max, a od 12 października produkcja będzie również dostępna w Playerze.

Komentarze (1 - 5 z 5)

To już POLSAT nie będzie emitował dalszych sezonów? W 2019 roku POLSAT jesienią wyemitował I sezon tego serialu.
 4  
Premiera w naziemnej telewizji otwartej już była kilka lat temu, tak jak wspomniano w Polsacie. Sami o tym informowaliście 2 12.2019. media2.pl/l/n/159095
W serialu jest product placement związany z Polsatem. Tragedię relacjonuje Polsat, który ogląda jedna z postaci serialu.
 5  
Watha? nie znam
 9  
Szewczyk nawet nie czyta tytułów, tylko bezmyślnie kopiuje?
 1  
HBO kupiło TVN i Discovery to logiczne że ich produkty będą pokazywać się w TVN Player a nie Polsacie
 2