Łukasz Szewczyk20.10.2022 (15:45)14 komentarzy

Nowy sezon sportów zimowych w TVN i Eurosport. Skoki na głównej antenie TVN

• TVN Warner Bros. Discovery ogłasza ofertę sportów zimowych
• Ponad 1100 godzin transmisji z ponad 500 wydarzeń w ramach Pucharu Świata i imprez mistrzowskich
Zima w TVN Warner Bros. Discovery
W sobotę 22 października slalom gigant w Soelden zainauguruje sezon sportów zimowych 2022/23 na kanałach i platformach TVN Warner Bros. Discovery. Od końca października aż do początku kwietnia widzowie będą mogli emocjonować się rywalizacją w Pucharach Świata w narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardzie i skokach narciarskich, a także w Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym. Na antenach i platformach nadawcy pojawi się ponad 1100 godzin relacji na żywo z ponad 500 wydarzeń.
- Przed nami ponad pięć miesięcy wypełnionych transmisjami z aren zimowych. Będziemy wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego - na stokach, skoczniach, lodowiskach i trasach biegowych. Sporty zimowe zawładną nie tylko ramówkami Eurosportu 1 i Eurosportu 2. W TVN pokażemy skoki narciarskie, a w Metrze biegi - zarówno w ramach Pucharu Świata, jak i w trakcie mistrzostw świata. Wszystkie transmisje telewizyjne, a także szereg dodatkowych relacji i treści dostępne będą na żywo, na żądanie i bez reklam w Eurosporcie Extra w Playerze - powiedziała Dorota Żurkowska, dyrektor Eurosportu w Polsce i członek zarządu TVN Warner Bros. Discovery.

Punktami kulminacyjnymi sezonu będą imprezy rangi mistrzowskiej: mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim w Courchevel, mistrzostwa świata w snowboardzie i narciarstwie dowolnym w Bakuriani oraz mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Planicy.

- W ubiegłym roku wspólnie kibicowaliśmy naszym reprezentantom podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich, a teraz będziemy trzymać za nich kciuki w trakcie drugiej najważniejszej imprezy sportowej na świecie - mistrzostw świata. Konkursy skoków na mistrzostwach świata w Planicy po raz pierwszy w historii emitowane będą nie tylko w Eurosporcie, ale także w TVN. Wspólne wspieranie reprezentantów Polski i podziwianie rywalizacji na najwyższym poziomie to wspaniała rozrywka i bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy ją zaoferować widzom kanałów i platform TVN Warner Bros. Discovery - dodała Dorota Żurkowska.

Przez najbliższe miesiące miłośnikom sportów zimowych towarzyszyć będą uznani komentatorzy i eksperci, a wśród nich między innymi Justyna Kowalczyk, Marek Rudziński, Igor Błachut, Tomasz Jaroński, Tomasz Sikora, Jakub Kot, Magdalena Pałasz, Krzysztof Biegun i Marcin Szafrański. W trakcie obfitujących w wydarzenia weekendów studia Eurosportu prowadzone przez Michała Korościela i Pawła Kuwika będą trwały niemal cały dzień, dzięki czemu widzowie będą mogli przenieść w samo centrum akcji i odkryć na nowo uroki sportów zimowych. Relacjom z konkursów skoków narciarskich towarzyszyć będą osobne studia w TVN i Eurosporcie 1. W przypadku najważniejszych zawodów studia będą realizowane na miejscu wydarzenia. Podczas wszystkich konkursów sytuację spod skoczni relacjonować będą reporterzy TVN Warner Bros. Discovery.

W trakcie relacji wykorzystywane będą nowoczesne technologie, które pozwolą na "teleportację" gwiazd sportu i ekspertów do studia. Rozwiązanie, znane między innymi z ubiegłego sezonu skoków w TVN i Eurosporcie, a także igrzysk olimpijskich i relacji z turniejów tenisowego Wielkiego Szlema zbliża widzów do największych gwiazd sportu. Fani będą mieli okazję poznać kulisy sportów zimowych również za pośrednictwem strony internetowej eurosport.pl oraz mediów społecznościowych grupy na czele z Eurosportem, gdzie publikowane będą m.in. materiały wideo z zapowiedziami, analizami i wspomnieniami Justyny Kowalczyk. Sporty zimowe będą relacjonowane także w programach informacyjnych TVN i TVN24.

Komentarze (1 - 10 z 14)

Czyli dalej wszystkie konkursy będą komentowany z dziupli z Warszawy? Jest to duży minus, bo nawet w tvp od czasu do czasu np. na tcs części austriackiej komentarz był spod skoczni :-/ a ja liczyłem, że zamiast wielkich studiów dla dwóch stacji zrobią relację spod skoczni dwóch wysłanników tj. Rudziński i Błachut bo przecież najważniejsze są skoki a nie opowiadanie o tych skokach osób które nigdy na skoczni nie były :-/
 11  
I znowu co 5 min tvn bedzie zapraszal na swoje durne "fakty"? To było żenujące.
 6  
Skoki w tvn to porażka i tyle
 7  
jak były skoki na tvpis to zaklejałem logo
 12  
Fakty są takie że telewizja polska (specjalnie z małych liter) nie nadaje się do transmisji wydarzeń sportowych przez słaby komentarz . Lepiej żeby to robiły stacje komercyjne
 12  
Prawie do końca grudnia Puchar Świata w skokach będzie miał niską oglądalność, bo w tym samym czasie będie trwał Mundial w Katarze (20 - listopada - 18 grudnia). :)
 10  
Będę oglądał skoki w TVN z zaklejonym logo.
 4  
dobrze że jest w tvn, bo w dvbt po przejsciu na dvbt2 Tvpis źle odbiera.
 14  
Moze juz czas w TVN zaczac publikowac filmy dokumentalne i reportaze z TVN24. Poszerzyloby to ilosc odbiorcow. Bardziej mnie to interesuje, niz te skoki.
 15  
Znowu qlva te skakanie w antypolskiej pseudostacji Tuskacz Vision Network.
Antyplatflegma Hildegarda 24.10.2022 (17:16:50)
 16