Łukasz Szewczyk21.10.2022 (11:53)brak komentarzy

12 gala Polsat Boxing Promotions. Czyżyk i Lepei walcza o pasy

• Boks wraca na Dolny Śląsk
• W sobotę (5 listopada 2022 roku) w Lubinie odbędzie się dwunasta gala grupy Polsat Boxing Promotions.
• Na oczach rodzimej publiczności Paweł "Furia" Czyżyk powalczy o pasy mistrzowskie WBA Continental oraz IBO International w wadze półciężkiej.
Paweł Czyżyk vs Dragan Lepei
Paweł Czyżyk (9 zwycięstw, 1 porażka, 0 remisów) to jeden z najbardziej utalentowanych i obiecujących polskich pięściarzy obecnego pokolenia. W 2021 roku "Furia" podpisał kontrakt z Polsat Boxing Promotions, by zdobywać bokserskie szczyty i konsekwentnie dąży do celu. Aktualnie 29-latek z Lubina zajmuje pierwsze miejsce w rankingu wagi półciężkiej w Polsce oraz jest numerem 17. w Europie i 26. na świecie! 5 listopada przed rodzimą publicznością "Furia" powalczy o swoje pierwsze zawodowe trofea - pasy mistrzowskie WBA Continental oraz IBO International. Jego rywalem będzie Włoch Dragan Lepei legitymujący się rekordem 21 zwycięstw, 5 porażek i 2 remisów. Wygrana zapewni Polakowi potężny skok w pięściarskich rankingach i jeszcze bardziej rozbudzi apetyty kibiców.
5 listopada w Lubinie wystąpi także niepokonany Konrad Kozłowski (6 zwycięstw, 0 porażek, 0 remisów). Rywalem 25-latka z Koszalina będzie o sześć lat starszy Bartosz Głowacki (5 zwycięstw, 10 porażek, 1 remis). Leworęczny 31-latek z Chrzanowa zdecydowanie góruje nad Kozłowskim doświadczeniem i z pewnością będzie wartościowym rywalem na tym etapie kariery, na jakim znajduje się obecnie podopieczny grupy Polsat Boxing Promotions.

W Lubinie, po niespełna półrocznej przerwie, między liny powróci też Ihosvany Garcia. Mieszkający i trenujący w Poznaniu niepokonany Kubańczyk, pięć ostatnich pojedynków stoczył właśnie na ringu PBP i w tym czasie jego rekord urósł do ośmiu zwycięstw. Szczególnie cenną wygraną Garcia zanotował w czerwcu tego roku, gdy pokonał znanego na całym świecie i piekielnie niebezpiecznego Ryno Liebenberga.


5 listopada w Lubinie oprócz pojedynków w boksie zawodowym, fani zobaczą także starcia w formule boksu olimpijskiego.

Transmisja gali na sportowych antenach Polsatu.