Łukasz Szewczyk04.11.2022 (10:42)brak komentarzy

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w Eurosporcie, Metrze i Playerze

• Od 4 do 20 listopada Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet
• Transmisje na antenach Eurosportu, telewizji Metro i w Playerze
Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet
Mecze półfinałowe i finał rozpoczynających się w piątek mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet będą transmitowane w ogólnodostępnym, bezpłatnym kanale Metro, a także w Eurosporcie 1. Eurosport 1 i Eurosport 2 pokażą największe hity turnieju, w tym wszystkie spotkania z udziałem reprezentacji Polski. Każdy mecz ME dostępny będzie na żywo, na żądanie i bez reklam w Eurosporcie Extra w Playerze.
- Piłka ręczna to jeden z filarów sportowej oferty TVN Warner Bros. Discovery. Na antenach Eurosportu pokazujemy rywalizację polskich zespołów w Lidze Mistrzów, w Eurosporcie Extra w Playerze wszystkie mecze tych rozrywek oraz Ligi Europejskiej, a przez najbliższe dwa tygodnie będziemy wspierać reprezentację Polski w mistrzostwach Europy. Półfinały i finał turnieju pokażemy zarówno w Eurosporcie 1 i Playerze, jak i w kanale Metro. Otwieramy nasze ogólnodostępne anteny na kontent sportowy, bo wiemy, że wielkie emocje najlepiej przeżywa się wspólnie - podkreśliła Dorota Żurkowska, Dyrektor Eurosportu w Polsce i Członek Zarządu TVN Warner Bros. Discovery w Polsce.

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet rozgrywane są od 4 do 20 listopada w Słowenii, Czarnogórze i Macedonii Północnej. 16 drużyn rywalizować będzie w czterech grupach. Polski zagrają w grupie D, a ich rywalkami będą kolejno reprezentacje Niemiec, Hiszpanii i Czarnogóry. Do drugiej fazy grupowej awansuje 12 zespołów. Faza finałowa zostanie rozegrane w Lublanie od 18 do 20 listopada.

Decydujące mecze, a więc półfinały i finał będą transmitowane w Eurosporcie 1, a także w Metrze, dzięki czemu wszyscy miłośnicy piłki ręcznej w Polsce będą mogli oglądać walkę o mistrzostwo Europy i awans na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Eurosport 1 i Eurosport 2 pokażą najlepiej zapowiadające się spotkania mistrzostw Europy, w tym wszystkie mecze Polek. W Eurosporcie Extra w Playerze dostępne będą wszystkie mecze turnieju - na żywo, na żądanie i bez reklam.

Turniej skomentują Iwona Niedźwiedź, Marek Rudziński, Krzysztof Bandych, Michał Wszołek, Michał Świrkula i Piotr Karpiński.

Plan transmisji meczów reprezentacji Polski:

Sobota (5 listopada)
• godz. 20:20 Polska - Niemcy (Eurosport 1 i Player)
komentarz: Krzysztof Bandych, Iwona Niedźwiedź

Poniedziałek (7 listopada):
• godz. 20:20 Polska - Hiszpania (Eurosport 1 i Player)
komentarz: Michał Wszołek, Michał Świrkula

Środa (9 listopada):
• godz. 17:50 Polska - Czarnogóra (Eurosport 1 i Player)
komentarz: Michał Wszołek, Michał Świrkula