Łukasz Szewczyk10.11.2022 (12:23)2 komentarze

Finałowy sezon "Kruka" w Canal+. Premiera w grudniu (wideo)

• Canal+ Polska rozpoczyna odliczanie do ostatniej odsłony kultowego kryminału z komisarzem Adamem Krukiem w roli głównej.
Kruk w Canal+
Rozpacz. Trauma po tragicznych wydarzeniach drugiego sezonu. Niepohamowana chęć zemsty. Te uczucia powodują, że komisarz Adam Kruk (Michał Żurawski) odsuwa się od wszystkich, których znał, ponownie rzuca się w wir pracy i z kilkuletnim synem na rękach stara się prowadzić własne śledztwo. W trakcie dochodzenia, do Kruka "przykleja się" bezdomny Mariusz (Cezary Kosiński), który nawiązuje świetny kontakt z Maksem i chętnie zajmuje się chłopcem, dzięki czemu główny bohater może skupić się na prowadzonej sprawie. Równocześnie Justyna (Magdalena Koleśnik) pozbywa się wszystkich dowodów, które mogłyby ją zdekonspirować. Nie pomaga jej w tym jednak powrót Rudego (Tomasz Włosok), który próbuje przejąć nielegalne interesy w Białymstoku.
W mroczną i tajemniczą, a jednocześnie pełną emocji atmosferę produkcji wprowadzają dwa odmienne klimatycznie teasery finałowego sezonu serialu Canal+ "Kruk"


- "Kruk" jest bezsprzecznie produkcją, która zawiera w swoim DNA wszystkie cechy świetnego serialu kryminalnego - skomplikowanego bohatera, który często zmuszony jest do przekraczania różnych granic, pełnokrwiste postaci drugoplanowe, pełną zwrotów akcji fabułę, unikalne, pełne mroku i tajemnicy miejsce akcji, a także niezwykle wysoki poziom realizacji. Te wszystkie cechy, za które widzowie pokochali "Kruka", będą dalej obecne w finale i wierzę, że fani dostaną zakończenie, na które zasłużyli. I oni i sam Kruk - mówi Beata Ryczkowska, dyrektor produkcji oryginalnych i koprodukcji Canal+ Polska.

- "Kruk" zawsze był i jest dla mnie absolutnie wyjątkowym przedsięwzięciem, ale -- jakkolwiek to nie zabrzmi -- mam poczucie spełnienia i domknięcia tej historii w najlepszym momencie. Trzeci sezon "Kruka" to pełna emocji i akcji opowieść, która zasługuje na nośne zakończenie. Jesteśmy dumni, że nasz nieoczywisty bohater i jego historia wpisały się w kanon najbardziej docenianych przez widzów kryminałów. Fanom serii mogę obiecać, że w nowym sezonie Adam Kruk pozostaje tak samo skomplikowaną, skonfliktowaną ze sobą i światem, targaną wewnętrznymi demonami postacią, jaką był w poprzednich częściach. Czeka nas mocny koniec - mówi Łukasz Dzięcioł, producent Opus TV.


Za scenariusz ponownie odpowiedzialny jest Jakub Korolczuk, a za reżyserię Maciej Pieprzyca i Adrian Panek. W obsadzie do swoich ról powracają Michał Żurawski, Magdalena Koleśnik oraz Tomasz Włosok, dodatkowo na ekranie zobaczymy Cezarego Kosińskiego i Kingę Preis. Autorem zdjęć jest Witold Płóciennik, a muzyki Bartosz Chajdecki. Producenci z ramienia Opus TV to Piotr Dzięcioł i Łukasz Dzięcioł. Za scenografię serialu odpowiada Iza Cieszko, za kostiumy Hanka Podraza, Józefina Loy, Zuzanna Kolanowska, a za charakteryzację Iza Andrys. Montażyści to Leszek Starzyński i Paweł Laskowski. Kierownikiem produkcji jest Renata Łysik, producentem liniowym Aleksandra Skraba. Producentem z ramienia CANAL+ jest Agnieszka Nejman.

Premiera pierwszych dwóch odcinków "Kruka. Jak tu ciemno" 9 grudnia na Canal+ online. Tego samego dnia zostanie wyemitowany pierwszy odcinek na Canal+ Premium.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Super !
 2  
Oby byl w klimacie pierwszego sezonu bo ten drugi to taki na siłę zrobiony
 4