Łukasz Szewczyk16.11.2022 (12:26)brak komentarzy

Maciej Glazik nowym szefem redakcji żużlowej Canal+ Polska

• Maciej Glazik objął stanowisko szefa redakcji żużlowej Canal+ Polska.
• Zastąpił na tym stanowisku Marcina Majewskiego, który zakończył współpracę z Canal+
Maciej Glazik / Fot. Canal+
Maciej Glazik / Fot. Canal+
Maciej Glazik współpracuje z Canal+ Polska od 2014 roku. Odpowiadał m.in. za przygotowanie i realizację setek transmisji - najważniejszych meczów PGE Ekstraligi, magazynów, turniejów Speedway Grand Prix, finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz Gali PGE Ekstraligi. Blisko współpracował również z zespołem dziennikarskim i realizacyjnym podczas wydarzeń na żywo.
Jako nowy szef redakcji żużlowej Maciej Glazik będzie zarządzał pracą całego zespołu żużlowego, w tym pełnił nadzór nad pracą redakcji żużlowej od strony merytorycznej.

- Maciek kocha żużel i ma ogromne doświadczenie związane z realizacją telewizyjną najważniejszych wydarzeń. Przez lata pracował blisko z całym zespołem, który podobnie jak partnerzy zewnętrzni ceni sobie współpracę z nim przy wielu redakcyjnych projektach. Maciek ma też mnóstwo pomysłów na rozwój działu. Wierzę, że pod jego kierownictwem zespół rozwinie się zarówno pod względem dziennikarskim, jak i sposobu pokazywania żużla - dyscypliny tak kochanej przez Polaków. Liczę również, że zacieśni współpracę z naszymi partnerami biznesowymi i całym środowiskiem żużlowym - mówi Michał Kołodziejczyk, dyrektor redakcji sportowej CANAL+ Polska

- Bardzo dziękuje moim przełożonym za zaufanie i powierzenie tej pasjonującej misji. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt oraz zobowiązanie wobec naszych widzów. Razem z zespołem ruszamy z pracą nad nowymi formatami oraz udoskonaleniem dotychczasowych. Dla redakcji sezon 2023 rozpoczyna się już dziś - ddaje Maciej Glazik, szef redakcji żużlowej Canal+ Polska.

Canal+ Polska posiada prawa do transmisji najlepszej żużlowej ligi świata - PGE Ekstraligi, jej bezpośredniego zaplecza - eWinner 1. Ligi żużlowej, a od 2022 roku także zmagań w ramach 2. Ligi. W każdym ligowym tygodniu kibice mogą oglądać na żywo 2 z 4 meczów Ekstraligi na antenie Canal+ Sport 5, a wszystkie spotkania kolejki za pośrednictwem serwisu Canal+ online. Ligowe mecze relacjonują znani dziennikarze żużlowi w kraju, na czele z Tomaszem Dryłą, Maciejem Noskowiczem, Łukaszem Benzem i Michałem Łopacińskim. W gronie ekspertów żużlowych Canal+ goszczą m.in. Tomasz Gollob, Marek Cieślak i Krzysztof Cegielski.
Oprócz rywalizacji o mistrzostwo PGE Ekstraligi, Canal+ transmituje również zawody żużlowe z cyklu Canal+ Online Indywidualne Mistrzostwa Polski oraz PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha.

Canal+ Polska oprócz transmisji produkuje dla kibiców żużla dedykowane programy o tematyce żużlowej. Ligowe zmagania są zapowiadane są co czwartek w programie Speedway+. Cała kolejka podsumowywana jest natomiast w niedzielny wieczór w Magazynie PGE Ekstraligi.