Łukasz Szewczyk16.11.2022 (12:44)brak komentarzy

Przegląd Sportowy Onet na Mundial 2022. Codzienna "Misja Katar"

• W niedzielę (20 listopada 2022 roku) rozpoczynają się piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze.
• Przegląd Sportowy Onet przygotował pięć formatów o mundialu.
• W Katarze będzie pracować troje korespondentów Przeglądu Sportowego Onet, a w Warszawie będzie przygotowywany codzienny program o rozgrywkach piłkarskich, który poprowadzi m.in. Radosław Majdan.
Misja Katar
Od 14 listopada na łamach serwisu Przegląd Sportowy Onet są publikowane "Polskie mundiale", format poświęcony występom Polaków na najważniejszej imprezie piłkarskiej świata. Przypominane są tutaj wszystkie występy kadry podczas MŚ, w tym także te najbardziej udane z 1974 i 1982 roku.
15 listopada zadebiutował format "Korzenie kadry", w którym będą przybliżane sylwetki przyszłych liderów reprezentacji Polski. W ramach cyklu pojawi się m.in. sylwetka Matty'ego Casha, Nikoli Zalewskiego czy Sebastiana Szymańskiego.

16 listopada na łamy serwisu Przegląd Sportowy Onet powrócą wywiady z ikonami sportu. Tym razem w ramach cyklu "Ikony mundialu" zostanie opublikowana seria wywiadów z zawodnikami, którzy kształtowali historię piłkarskich mistrzostw świata. Wśród rozmówców znajdą się m.in.: Łukasz Podolski, Lothar Matthäus oraz Zbigniew Boniek.

Od 19 listopada, codziennie, po programie Onet Rano na stronie głównej Onetu i Przeglądu Sportowego Onet w programie "Misja Katar": Radosław Majdan, Łukasz Olkowicz i Jarosław Koliński będą komentować i rozmawiać o wydarzeniach boiskowych. W programie będą pojawiać się goście, a także korespondenci Przeglądu Sportowego Onet z Kataru: Izabela Koprowiak, Dariusz Dobek i Robert Błoński.

- Mamy znakomitą ofertę, bo jeśli naszym ekspertem zostaje m.in taka legenda futbolu jak Lothar Matthäus, a to znaczy, że nie ma dla nas limitów. Współpracujemy również z wieloma uznanymi sportowymi mediami zagranicznymi (Bild, Die Welt, szwajcarski Blick, serbski Sportal), więc nasza propozycja na mundial to prawdziwe mistrzostwo świata. Mamy pięć formatów na piątkę, już nie możemy doczekać się pierwszego gwiazdka sędziego. Jestem naprawdę dumny z tego jak się przygotowaliśmy i co zaprezentujemy internautom i kibicom. Trzymamy kciuki za sukcesy reprezentacji Polski w Katarze - mówi Jacek Stańczyk, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego Onet.

Drugim formatem wideo, który będzie ukazywał się w trakcie piłkarskich MŚ będzie "Studio meczowe". To znany widzom Przeglądu Sportowego Onet format, który będzie emitowany przy spotkaniach Polaków w Katarze. Wśród prowadzących Jarosław Koliński, Radosław Majdan, Łukasz Olkowicz.

Wśród ekspertów i gości, którzy będą pojawiać się na łamach Przeglądu Sportowego Onet znajdą się m.in.: Lothar Matthäus piłkarski mistrz świata z 1990 roku i legenda niemieckiej piłki oraz Adam Matysek - były bramkarz, kadrowicz i uczestnik mundialu w Korei i Japonii w 2002 roku.

16 listopada do papierowego Przeglądu Sportowego zostanie dołączony terminarz ścienny mundialu, a 18 listopada ukaże się Skarb Kibica Mundialu.