Łukasz Szewczyk18.11.2022 (10:40)brak komentarzy

Mundialowe "Studio Katar" w Polsacie Sport Extra

• W niedzielę (20 listopada) rozpoczynają się piłkarskie mistrzostwa świata, a wraz z nimi w Polsacie Sport Extra rusza "Studio Katar".
• Półtoragodzinny program będzie emitowany przez cały czas trwania mistrzostw.
• Każdego dnia cenieni dziennikarze, komentatorzy i eksperci podsumują boiskowe wydarzenia oraz drobiazgowo przeanalizują grę zespołów. Nie zabraknie również relacji reporterskich z Kataru
Mundialowe Studio Katar
Studio Katar to obowiązkowy przystanek dla każdego kibica śledzącego rozpoczynające się 20 listopada mistrzostwa świata. Program emitowany będzie o godzinie 22:00 w Polsacie Sport Extra przez cały czas trwania turnieju. Gospodarzami będą Paulina Chylewska, Bożydar Iwanow, Jerzy Mielewski oraz Przemysław Iwańczyk. Wśród ich gości znajdą się między innymi eksperci stale współpracujący z Telewizją Polsat przy obsłudze elitarnej Ligi Mistrzów UEFA. W gronie autorów Studia Katar znaleźli się także Paulina Czarnota-Bojarska, Marcin Lepa, Szymon Rojek i Marcin Feddek. W programie obejrzeć będzie można także relacje reporterskie wysłanników Interii Sport, akredytowanych na katarski mundial.
"Studio Katar" kontynuuje tradycje redakcji sportowej Polsatu, która wspólnie z kibicami przeżywa każde wielkie wydarzenie z udziałem polskich zawodników i zawodniczek. Specjalne audycje Polsatu Sport powstawały przy okazji poprzedniego mundialu, piłkarskiego EURO, czy letnich oraz zimowych igrzysk olimpijskich. Za każdym razem dziennikarze, komentatorzy i eksperci najstarszego polskiego kanału telewizyjnego dedykowanego sportowi, z jednakową pasją śledzili poczynania zawodników oraz dzielili się z kibicami swoimi spostrzeżeniami oraz wartościowymi analizami.

Piłkarskie Mistrzostwa Świata w Katarze to turniej historyczny. Po raz pierwszy zawody tej rangi odbywają się na Bliskim Wschodzie. Z uwagi na wysokie temperatury w tej części świata, FIFA zrezygnowała z tradycyjnego letniego terminu rozgrywania mistrzostw i przeniosła zawody na jesień. W Katarze po raz ostatni na mistrzostwach świata zagrają 32 drużyny, a w kolejnych edycjach liczba uczestniczących zespołów wyniesie 48. Na tegorocznym mundialu zabraknie kilku uznanych reprezentacji, takich jak Włochy, Szwecja, Egipt, Nigeria czy Chile. Ostatnia z wymienionych drużyn była generalnym testerem formy Polaków zbudowanej na mistrzostwa świata. Biało-Czerwoni wygrali 1:0 i w bojowych nastrojach udali się do Kataru. W Grupie C kadra prowadzona przez Czesława Michniewicza zagra kolejno z Meksykiem (22.11), Arabią Saudyjską (26.11) oraz Argentyną (30.11). Do fazy pucharowej awansują po dwie najlepsze drużyny z ośmiu czterozespołowych grup.