Łukasz Szewczyk22.11.2022 (17:57)brak komentarzy

Margaret gwiazdą kolejnego "MTV Unplugged". Fiesta w kubańskim stylu

• W ramach kultowej muzycznej serii "MTV Unplugged", wystąpi Margaret.
• Razem z artystką uczestnicy wydarzenia przeniosą się na słoneczną Kubę.
Margaret gwiazdą kolejnego „MTV Unplugged”
Do 13. edycji polskiej serii MTV Unplugged zaproszono artystkę, która związana jest ze sceną muzyczną od ponad dekady, a jej twórczość nie raz była doceniana również za granicą. Margaret śmiało sięga po różne style muzyczne jak pop, hip hop czy latino. Artystka poświęca wiele uwagi również warstwie wizualnej swoich występów, dzięki czemu jej koncerty są niezapomnianym przeżyciem.
14 grudnia 2022 roku w warszawskim Teatro Cubano publiczność przeniesie się do barwnej Havany, gdyż tym razem artystka inspirowała się twórczością Buena Vista Social Club. Nie będzie klasycznej sceny i rzędów numerowanych foteli. Zamiast nich będzie bar i rozstawione dookoła stoliki, wśród których odbędzie się występ.

- MTV Unplugged zawsze było moim Świętym Graalem - jako dziecko zasłuchiwałam
się w pierwszym koncercie Unplugged z Kayah czy fenomenalnym występie Mariah Carey. Tym bardziej cieszę się, że w tej kultowej atmosferze będę miała okazję obchodzić 10-lecie swojej pracy artystycznej. Koncept tego koncertu chodził za mną już od jakiegoś czasu, bo od zawsze czułam, że moje serce ciągnie do Ameryki Południowej. W mojej dotychczasowej dyskografii jest wiele inspiracji tą właśnie kulturą - baila funky, reggaeton, dancehall. Z drugiej strony dużo we mnie wschodniej melancholi, dlatego robimy gorącą latynoską imprezę w sercu dalekiej północy
- komentuje nadchodzące wydarzenie Margaret.
-
To nie koniec muzycznych zapowiedzi. Już 25 listopada premierę będzie miał album Lady Pank "MTV Unplugged", a sam występ będzie można zobaczyć na platformie Player. Miesiąc później, 30 grudnia, koncert Lady Pank zostanie wyemitowany na antenie MTV Polska.

"MTV Unplugged" to kultowa seria koncertów, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Do tej pory w Polsce swoją muzykę "bez prądu" zaprezentowali m.in. Kayah, Hey, Kult, O.S.T.R., Krzysztof Zalewski, Natalia Kukulska i Lady Pank.