Łukasz Szewczyk24.11.2022 (16:43)1 komentarz

Canal+ nakręci kryminał "Tango" Michała Witkowskiego

• Canal+ nabył opcję do adaptacji najnowszej powieści Michała Witkowskiego "Tango"
• Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa ZNAK Literanova w lipcu 2022 roku.
tango
"Tango" to najmroczniejszy kryminał Michała Witkowskiego i zarazem groteska, splecione w śmiertelnym uścisku -- wyjątkowa gratka zarówno dla miłośników kryminałów noir, jak i świetnej literatury.
- Od dawna obserwujemy twórczość Michała Witkowskiego. Tango jest unikalną, fascynującą historią z ogromnym potencjałem na ekranizację. Dlatego szczególnie cieszy nas, że udało nam się nabyć opcję filmową - mówi Małgorzata Seck, wiceprezeska ds. programowych Canal+ Polska.

Witkowski w "Tangu" doskonale oddaje realia okresu międzywojennego -- napisanie książki poprzedził gruntowny research, na który poświęcił kilka lat. Pokazuje świat u progu katastrofy, gdzie zapach krwi miesza się z wonią wódki, cebuli, perfum Guerlain Shalimar, zakazanego seksu i rozkładających się ciał.

Michał Witkowski, jeden z najlepszych polskich pisarzy, laureat Paszportu "Polityki", Nagrody Literackiej Gdynia, trzykrotnie nominowany do Nagrody Nike, finalista Angelusa. Tłumaczony na kilkanaście języków. W "Tangu", odwołując się do tradycji kryminału noir, łącząc styl braci Coen i Tarantino, wykreował niesamowicie duszną, ciemną, perwersyjną atmosferę, precyzyjnie oddając realia mrocznej, przedwojennej Polski.

- "Tango" ma w sobie muzykę, pasję, namiętność, zbrodnię. To jest literatura, która żyje językiem, tętni obrazami, które zapadają w pamięć - mówi Michał Witkowski

Komentarze (1 - 1 z 1)

ale po co?
 3