Łukasz Szewczyk25.11.2022 (14:23)2 komentarze

"In Vitro. Nauka czy cud? 2". Nowa seria Małgorzaty Rozenek-Majdan na antenie Discover Life

• Program "In Vitro. Nauka czy cud? 2" pokazuje na czym dokładnie polega ta procedura.
• Bohaterami cyklu są nie tylko pary, które mimo przeciwności losu, podejmują walkę o poczęcie dziecka, ale także lekarze pomagający im spełnić te pragnienia.
• Uczestników starających się o dziecko wspiera Małgorzata Rozenek-Majdan, mama trzech synów, urodzonych właśnie dzięki metodzie in vitro.
"In Vitro. Nauka czy cud? 2"
Dla Małgorzaty Rozenek-Majdan tematyka in vitro jest niezwykle istotna. Na własnej skórze przekonała się z czym muszą się mierzyć kobiety mające trudności z zajściem w ciążę. Dzięki metodzie in vitro, trzykrotnie została mamą. Jest autorką książek "In vitro. Rozmowy intymne" i "Świadoma mama" oraz założycielką Fundacji MRM, która wspiera walkę z niepłodnością. W drugiej serii programu towarzyszy parom starającym się o dziecko dzięki metodzie in vitro i po raz kolejny stara się przybliżyć widzom ten ważny temat.
"In Vitro. Nauka czy cud? 2" to kolejna odsłona cyklu o ludziach, którzy mimo ogromnych trudności, marzą o tym, żeby zostać rodzicami. To także historia lekarzy, którzy z pomocą nauki pomagają to marzenie spełnić. Małgorzata Rozenek-Majdan będzie towarzyszyła bohaterom programu na każdym z etapów procedury, zarówno w tych najszczęśliwszych, ale też i najtrudniejszych chwilach.

Problem niepłodności dotyczy milionów Polaków. W programie będzie można zobaczyć jak potoczyły się losy Jadwigi i Andrzeja - uczestników poprzedniego cyklu. W programie pojawią się także 4 pary nowych bohaterów. Wśród nich będą Krystyna i Rafał, dla których decyzja o posiadaniu dziecka nie była łatwa i oczywista. Krysia obawiała się, że mogłaby przekazać potomstwu chorobę genetyczną, na którą cierpi. Odkąd okazało się, że jest to mało prawdopodobne, usiłuje zajść w ciążę. To właśnie w tym cyklu dokumentalnym podda się pierwszemu zabiegowi in vitro.

Karolina i Łukasz od 5 lat starają się o dziecko. Małżonkowie badali się w klinice leczenia niepłodności i konsultowali z immunologiem. Mają za sobą już jedną, niestety nieudaną, próbę in vitro. W programie, podejmą się kolejnej. Do grona uczestników dołączą również Joanna i Paweł, którzy przeszli długą drogę w staraniach o potomstwo i są już po dwóch procedurach in vitro. Nie poddają się w walce o marzenia i są gotowi na kolejne podejście. Jadwiga i Mateusz to ostatnia para bohaterów. Są małżeństwem od 13 lat i do pełni szczęścia brakuje im tylko dziecka. Mimo wszelkich starań, Jadzi nigdy nie udało się zajść w ciążę. W programie po raz pierwszy podda się metodzie in vitro.

Jaki skończą się historie wszystkich bohaterów? Czy uda im się spełnić marzenia? Kamery Discovery Life i TVN Style będą towarzyszyły im na każdym etapie ich doświadczeń z metodą in vitro.

Premiera "In Vitro. Nauka czy cud? 2" w niedzielę (3 grudnia) o godz. 16.55 w Discovery Life. Natomiast w TVN Style we wtorek (7 lutego) o godz. 22.25.

Komentarze (1 - 2 z 2)

wolę Krolika Bugs w wersji kreskówki
 1  
Chcą się upewnić jak ta Pani Ładna odstrasza od oglądania TV. Nie wystarczają im doświadczenia z DD TVN
 1