Łukasz Szewczyk25.11.2022 (15:00)brak komentarzy

Puchar Świata w biegach narciarskich na antenach Metra, Eurosportu i w Playerze

• W nadchodzący weekend w Ruce odbędzie się inauguracja Pucharu Świata w biegach narciarskich, kolejnego transmitowanego w Metrze, Eurosporcie i w Playerze.
• Rywalizację kobiet w Ruce skomentuje Justyna Kowalczyk-Tekieli, a mężczyzn Tomasz Sikora. Oboje wystąpią w komentatorskim duecie z Tomaszem Jarońskim.
biegi
W nowym sezonie Pucharu Świata w biegach narciarskich rywalizacja kobiet ponownie będzie transmitowana w ogólnopolskim, bezpłatnym kanale Metro, a także na antenach Eurosportu oraz w Playerze. Biegi mężczyzn będą pokazywane w kanałach Eurosportu oraz w Eurosporcie Extra w Playerze. Wybrane wyścigi - w tym oba biegi kobiet podczas inauguracji Pucharu Świata w Ruce - komentować będzie Justyna Kowalczyk-Tekieli. Multimedalistka olimpijska i mistrzostw świata oraz czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli skomentuje weekendową rywalizację wraz z Tomaszem Jarońskim. Podczas rywalizacji mężczyzn oraz piątkowych sprintów widzowie usłyszą duet Tomasz Jaroński i Tomasz Sikora. Reporterem podczas weekendu sportów zimowych w Ruce będzie Kacper Merk.
Trener reprezentacji Polski Lukas Bauer zabrał do Finlandii siódemkę biegaczy: Izabelę Marcisz, Monikę Skinder, Macieja Staręgę, Dominika Burego, Roberta Bugara i Sebastiana Bryję. 

Wśród największych faworytów rywalizacji o Kryształową Kulę są Jessica Diggins, Krista Parmakoski i Katharina Henning u kobiet oraz Johannes Klaebo i Iivo Niskanen wśród mężczyzn. 

Plan transmisji:

Sobota (26 listopada):
• godz. 11:15, bieg na 10 km techniką klasyczną kobiet (Metro, Eurosport 1, Player)
komentarz: Tomasz Jaroński, Justyna Kowalczyk-Tekieli
• godz. 13:30, bieg na 10 km techniką klasyczną mężczyzn (Eurosport, Player)
komentarz: Tomasz Jaroński, Tomasz Sikora

Niedziela (27 listopada)
• godz. 12:00, bieg pościgowy na 20 km techniką dowolną kobiet (Metro, Eurosport 1 i Player)
komentarz: Tomasz Jaroński, Justyna Kowalczyk-Tekieli
• godz. 13:30, bieg pościgowy na 20 km techniką dowolną mężczyzn (Eurosport 1 i Player)
komentarz: Tomasz Jaroński, Tomasz Sikora