Łukasz Szewczyk02.12.2022 (0:45)brak komentarzy

Eurosport z prawami do mistrzostw świata w lekkoatletyce

• Warner Bros. Discovery nabyło prawa do transmisji mistrzostw świata w lekkoatletyce na 45 rynkach w Europie, w tym w Polsce
• Najważniejsze lekkoatletyczne wydarzenie 2023 roku rozegrane zostanie w Budapeszcie od 19 do 27 sierpnia.
Eurosport z prawami do mistrzostw świata w lekkoatletyce
Na mocy porozumienia z World Athletics i Eurovision Sport, Warner Bros. Discovery nabyło niewyłączne prawa do transmisji mistrzostw świata w lekkoatletyce Budapeszt 2023 na 45 europejskich rynkach, w tym w Polsce. Rywalizacja o medale podczas najważniejszej lekkoatletycznej imprezy roku transmitowana będzie na antenach Eurosportu i w Eurosporcie Extra w Playerze. Będzie to znakomite wprowadzenie do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, które zawładną ramówkami Eurosportu oraz Playerem latem 2024 roku.
- Bardzo się cieszę, że widzowie Eurosportu i Playera będą mogli oglądać mistrzostwa świata w lekkoatletyce, które zawsze dostarczają nam wielu emocji. Na rok przed igrzyskami w Paryżu gwiazdy lekkoatletki staną do walki o medale, a my jako nadawca transmitujący obie imprezy, będziemy mieli okazję sprawdzić swoją formę i przygotowanie do najważniejszego sportowego wydarzenia czterolecia - powiedziała Dorota Żurkowska, Dyrektor Eurosportu w Polsce i Członek Zarządu TVN Warner Bros. Discovery.

W Budapeszcie wystąpią największe gwiazdy światowej lekkoatletyki w tym skoczek o tyczce Armand Duplantis, sprinterki: Elaine Thompson-Herah, Shelly-Ann Fraser-Pryce i Shericka Jackson, czy płotkarz Karsten Warholm. Jak zawsze w walce o medale będzie liczyć się reprezentacja Polski, która w 2022 roku w Eugene zdobyła 1 złoty medal (Paweł Fajdek w rzucie młotem) i trzy srebrne (Wojciech Nowicki w rzucie młotem, Katarzyna Zdziebło w chodzie na 20 i 50 km).